До якого віку ростуть люди?

Фото - До якого віку ростуть люди?

Іноді спостерігаючи за високими дітьми задаєшся питанням - до якого віку ростуть люди?

У вчених є на цей випадок якісь приблизні цифри. За одними даними зростання дівчаток припиняється у 19-20 років, хлопчиків - 22-23 роки. Середній вік припинення зростання людини - 20-21 рік.

З кожного правила є свої винятки - є безліч прикладів дітей, які припиняли рости в 16 років, а є й приклади активно зростаючих людей аж до 40 років.

Ті ж учені зробили висновок, що пік зростання дівчат припадає на вік в 11 років (у цей час вони додають у росту до 9 см на рік), пік зростання у хлопчиків - 13 років (річна прибавка до зростання становить до 10 см).

З віком ріст людини зменшується - до 60 років, в середньому зростання зменшується на 2-2,5 см (щодо середнього віку), до 80 років людина зменшується 7-8 см.

Близько 80% усіх людей на Землі зростає до 25 років, а 70% гормону росту організм виділяє вночі. Висновок - недосипають діти можуть відставати від своїх однолітків в зростанні.

Ще ряд важливих факторів - це спадковість, а також гормональний статус, раціон харчування, географічне середовище, кліматичні умови, психоемоційний стан людини і наявність хронічних захворювань.


» » До якого віку ростуть люди?