Що робити, якщо хочеться спати?

Фото - Що робити, якщо хочеться спати?

У нинішній час у багатьох людей дуже напружений ритм життя. Робота, навчання, сім'я, захоплення - все це займає так багато часу, що виспатися вдається далеко не завжди. Іноді дуже хочеться подрімати хоч півгодинки, але в силу різних обставин (ти на роботі чи навчанні, за кермом і т.д.) робити це не можна. Для початку просту пораду - намагайтеся висипатися, тому що боротися зі сном дуже непросто, це відволікає і заважає займатися справами, до того ж недосип дуже шкодить організму. Але якщо вже виспатися не вдалося, то ось кілька простих порад тим, хто не знає, що робити, якщо хочеться спати.

  • Побризкайте на шию та обличчя холодну воду. Тільки не перестарайтеся, інакше можна захворіти. Це дієвий засіб, але допомагає ненадовго. Потім можна повторити.
  • Всупереч поширеній думці, кава не допомагає перебороти сон. Кофеїн може викликати спалах адреналіну лише на короткий термін. При надмірному вживанні він шкодить здоров'ю, так що цей метод не діє.
  • Ні в якому разі не пийте алкогольні напої! Після прийняття алкоголю організм розслабляється, ви неодмінно заснете.
  • Більше рухайтеся. Лігши на хвилинку, ви ризикуєте заснути. У сидячому положенні теж набагато складніше боротися зі сном, ніж коли ви ходите.
  • Якщо ви в приміщенні, виходьте на вулицю, відкривайте вікно або кватирку - свіже повітря дуже бадьорить, а накопичився вуглекислий газ викликає сонливість ще більше.
  • Спробуйте зайнятися чимось, що вимагає невеликої розумової діяльності-розгадуванням кросворду, читанням. Можна подивитися телевізор або послухати бадьору музику. Тільки не слід слухати повільну і розслаблюючу музику.
  • Постарайтеся не приймати ліки, які викликають сонливість.
  • Якщо ви за кермом, краще зупинитися і поспати хоча б пару годин. Дуже багато аварій трапляються через поснулих водіїв. Краще не ризикувати.Постійно хочеться спати - що робити?

Насамперед, потрібно виявити причину того, що вам постійно хочеться спати. У більшості випадку це постійний недосип. Слід скласти режим дня так, щоб на сон залишалося не менше восьми годин. Частий недосип веде до безлічі захворювань - з'являється головний біль, сонливість, можливо, розвиток серцево-судинних та інших хвороб.

Якщо ви висипаєтеся, а сонливість все одно є - значить щось не так у вашому способі життя. Можливо, ви занадто багато часу проводите в приміщенні (особливо в задушливому). Спробуйте більше часу перебувати на свіжому повітрі.

Може бути ви занадто багато часу проводите на одному місці (наприклад працюєте в офісі цілий день). Тоді слід збільшити рухову активність, побільше гуляти. Можна, наприклад, пройтися пішки з роботи до дому.


Підвищувати стомлюваність може також погано складене меню. Потрібно використовувати в раціоні продукти, що підвищують тонус. Це в першу чергу фрукти: банани, виноград, яблука та інші.

Дуже важливо правильно розрахувати свій раціон (самому або звернутися до дієтолога).

На сніданок слід їсти каші, фрукти і сухофрукти. На обід - основну частину добової норми білків і жирів. На полуденок - несолодкі фрукти. На вечерю - рослинні білки, овочі. Така дієта підвищить рівень вітамінів в організмі, це допоможе впоратися з втомою і сонливістю.

Якщо ж ви висипаєтеся, нормально харчуєтеся, багато рухаєтеся і гуляєте, а сонливість все одно не проходить - потрібно звернутися до лікаря, це може бути пов'язано з яким-небудь захворюванням.


» » Що робити, якщо хочеться спати?