Як навчитися робити сальто?

Фото - Як навчитися робити сальто?
Дивіться відео

Як навчитися робити сальто?

Думаючи про те, як навчитися робити сальто вперед або назад, насамперед приділіть належну увагу безпеці. І ні в якому разі не робіть першу в житті спробу сальто на рівній і твердій поверхні. У кращому випадку, це відіб'є бажання експериментувати далі, в гіршому - доведеться полежати пару тижнів на лікарняному ліжку. Отже, як швидко навчитися робити сальто правильно?

Як навчитися робити сальто вперед

По-перше, навчіться правильно падати. Якщо справа відбувається в спортзалі, то це полегшує ситуацію. Просто покладіть кілька матів на підлогу, заберіться на козла або коня. І зробите перший стрибок. При цьому у всіх новачків одна помилка: ще до того, як відштовхнутися, вони нагинають корпус вниз. Цього робити не можна. Відштовхнутися від снаряда і нахилити корпус якомога нижче до землі, потрібно одночасно. Різниця повинна складати всього кілька мілісекунд.

По-друге, приземлення краще акцентувати на бік, правий чи лівий, це вже кому як зручно. Шию також треба підвертати в обраному напрямку - ліворуч або праворуч. У цьому випадку найгірше, що може статися - це невелике розтягнення. Ніколи не притискайте підборіддя паралельно грудей - це може викликати розрив або зміщення хребців! Справа в тому, що в цьому положенні вся маса ляже на шию. А, якщо голова і корпус будуть трохи повернені убік, то травм можна уникнути. Ви просто перевернетеся на бік при сильному впливі.

По-третє, коня або козла краще не ставити занадто високо. Виняток - перші кілька тренувань, від 2-4.

І ніколи не забувайте про стандартну розминку. Вона також допоможе уникнути травм, а приплив крові до мозку і підвищена вентиляція в легенях поліпшить вашу реакцію.

Після того, як стало зрозуміло, що в коні немає необхідності, перейдіть на тренування в положенні стоячи. Але тільки приземляйтеся на мати. До речі, ідеальним пристосуванням і допомогою при тренуванні буде амортизуючий місток. Такий був у кожній школі і зроблений був, найчастіше, зі старих лиж. Після вже перейдіть до сальто з розгону.

Головне - це поступовість. Все буде, але не відразу. Потрібні ваші зусилля і тренування.

Як навчитися робити сальто назад


Для відточування заднього сальто знадобляться ті ж пристосування, що і в першому випадку. Тільки підготовка займе більше часу. Найголовніше - це підготувати хребет. Якщо ви нахил вперед до землі не можете зробити - говорити нема про що. Для підготовки нам потрібно навчитися робити звичайний борцівський місток. Спочатку з положення лежачи, потім з положення стоячи. Добитися відмінного результату можна через тиждень. Знову ж головне - поступовість. А потім приступайте до стрибка з висоти, тільки не з дуже великою.

Безпосередньо перед стрибком головне - хороший замах руками. Руки потрібно відвести якомога далі від себе назад знизу і різко через голову відвести їх знову ж назад. Чим сильніше ривок, тим краще ви приземлитеся на ноги.

Тільки уважно огляньте простір за собою, щоб не вилетіти за межі мату і не вдаритися головою об підлогу.

На перших парах тіло краще відводити трохи вбік. А коли прийде досвід, такий підхід можна буде не використовувати.

Як навчитися робити сальто? Відео буде зовсім незайвим. Вивчіть приблизну координацію спортсмена на відео, тільки пам'ятайте: до того, як його записати, він копітко тренувався. Так що не рвіться в бій відразу - підготовка і ще раз підготовка.

Як навчитися робити арабське сальто

Перед тим, як робити арабське сальто, потрібно освоїти знайоме вправу «колесо». Тільки після того, як ви відточили його досконало, можна говорити далі. По ідеї, легко виконується колесо, саме по собі підкаже все тілорух для арабського сальто, бо по суті воно є піком прогресу цієї вправи.

В арабському сальто потрібно приземлятися на напівзігнуті ноги, так їх точно не буде пошкоджено.

В першу чергу звикнете до руху. Тобто краще просто допомагайте собі рукою. І якщо в перший десяток разів вона буде незамінна, то потім в ході прогресу ви зможете лише трохи себе страхувати.

Також дуже важливий поштовх. На перших заняттях при відштовхуванні краще повертати корпус у бік кручення при розбігу в 4-6 кроків.

Угруповання і м'язова пам'ять дуже важлива в цій справі, тому краще спочатку тренуйтеся на матах і в спортзалі.

Про те як робити сальто назад читайте в статті Як навчитися сальто назад

.

» » Як навчитися робити сальто?