Як перевозити вантажі?

Фото - Як перевозити вантажі?

Різні життєві ситуації вимагають здійснювати транспортування певних речей і матеріалів. Звичайні малогабаритні вантажі можна перевозити самому на легковому або вантажному транспорті. А з негабаритним або небезпечним вантажем справа йде трохи інакше. Зі статті ви дізнаєтеся, що відноситься до негабаритних та небезпечних вантажів, а також як перевозити такі вантажі.
Перевезення негабаритних вантажів

Негабаритними вважають вантажі, вагогабаритні параметри яких перевищують при транспортуванні розміри і встановлені правилами дорожнього руху норми. Іншими словами це вантажі, які не поміщаються в стандартні транспортні засоби.

Існуючі транспортні засоби, які при загальних параметрах дозволяють перевозити вантажі 2,55 м в ширину, 13,6 м в довжину і 2,55 у висоту.

Якщо вам необхідно перевезти негабаритний вантаж, слід звернутися в спеціалізовані кампанії, що займаються вантажоперевезеннями. Співпраця з ними відбувається за такою схемою:

 1. Представники компанії розрахують вага, розмір, вартість вашого вантажу.
 2. Далі вони розроблять маршрут доставки.
 3. Проведуть вантажно-розвантажувальні роботи.
 4. Оформлять необхідну документацію.

У деяких випадках перевезення вантажу вимагає організацію супроводу.


Правила перевезення негабаритних вантажів:

 1. Наявність дозволу. Отримання дозвіл здійснюється у строк до 20 днів. Перш за все, вам необхідно подати заявку на його отримання в одну з інстанцій:
  • Федеральну автомобільно-дорожню службу Росії (для міжнародних перевезень);
  • Федеральні дирекції автомобільних доріг та регіональні дирекції (для міжміських перевезень і місцевим, які проходять по федеральних трасах);
  • Територіальні органи управління дорожнім господарством (відповідають за перевезення по обслуговується мережі доріг);
  • Необхідно узгодження маршруту, на що виділяється 5 днів. Зробити це необхідно з наступними службами: ГУВС, Державтоінспекцією МВС і також УВС, пов'язаних з шляхом руху вантажу.
  • Маркування. Інші учасники дорожнього руху повинні бути попереджені, що ви здійснюєте перевезення вантажу. Для цього використовують наступні знаки:
   • «Автопоїзд» - на даху кабіни тягача 3 помаранчевих маяка;
   • «Довгомірний транспортний засіб» - наклейка у вигляді жовтого прямокутника з червоною окантовкою;
   • «Великогабаритний вантаж» - наклеєний квадрат з білими і червоними смужками по діагоналі.
   • Дотримуйтесь обмеження. Рух автотранспорту з негабаритним вантажем дозволено в межах міста тільки при малої інтенсивності руху, а по міжнародних трасах - лише вдень.
   • За невиконання - штраф. Недотримання одного або декількох з вищевикладених правил карається штрафами. Так водія оштрафують на 1000-2000 руб. і позбавлять прав на термін до 6 міс., посадових осіб чекає штраф до 20000 руб., а юридичних - до 400000 руб. і затримка ТС.

   Перевезення небезпечних вантажів

   До категорії «небезпечних» відносять вантажі, які за своїми властивостями становлять загрозу для життя і здоров'я людей, можуть завдати шкоди екології і стати причиною матеріальних збитків. Саме через погрози, які в собі таять перевезення подібних вантажів, всі маніпуляції з ними, а також вимоги до персоналу регламентуються відповідними нормативно-правовими актами.

   Всім небезпечних вантажів присвоюють клас небезпеки, залежно від ступеня його загрози. На сьогоднішній день розроблено 9 класів: чим номер менше, тим вантаж небезпечніше:

   • 1-й клас - вибухонебезпечні речовини і матеріали;
   • 2-й клас - перевезення газів під тиском;
   • 3-й клас - легкозаймисті рідини;
   • 4-й клас - легкозаймисті речовини;
   • 5-й клас - вантажі, що містять окислювачі;
   • 6-й клас - матеріали, що представляють бактеріологічну або токсичну загрози;
   • 7-й клас - вантажі, здатні до радіоактивного випромінювання;
   • 8-й клас - хімічні реагенти і речовини з високою хімічною активністю;
   • 9-й клас - група матеріалів, що представляють незначну загрозу для навколишнього середовища.

   Залежно від класу до транспортних засобів пред'являються різні вимоги. Якщо необхідно зробити транспортування небезпечних вантажів варто звернутися в спеціалізовану компанію. При їх перевезенні обов'язковим є дотримання наступних умов:

   1. Вантаж кожного класу вимагає прийняття певних заходів обережності. Так деякі речовини необхідно оберігати від тряски, ударів, нагрівання.
   2. Під час перевезення автотранспорт повинен мати при собі всі необхідні документи.
   3. Транспортувальна тара повинна бути зроблена з якісного матеріалу, не допускається наявність протікань і дефектів.
   4. Персонал, що працює з таким вантажем повинен мати відповідну екіпіровку.

   Як бачите займаються вантажоперевезеннями самому справа ризикована. Адже при її здійсненні необхідно враховувати безліч нюансів. Зробити це якісно можуть лише люди, постійно займаються транспортуванням.


   » » Як перевозити вантажі?