Фрахт: що це?

Фото - Фрахт: що це?

У різних навчальних посібниках, а також при самостійній перевезенні вантажів на відстані можна зіткнутися з терміном "фрахт". Що це таке - фрахт? Фрахтом прийнято називати певну плату за перевезення тих чи інших вантажів. Розмір фрахту встановлюється в законному порядку відповідно до укладеного договору на перевезення вантажу між відправником і перевізником. У договорі прописується вантаж, розмір вантажу, терміни перевезення і встановлений фрахт.

Відправника вантажу також прийнято називати фрахтувальником. Саме він оплачує перевізнику суму фрахту. Спочатку поняття фрахт відносилося тільки до морських суден, проте з плином часу фрахт став і наземним, і повітряним. Таким чином, всі правила і норми, застосовні для морських суден з перевезення вантажів стали поширяться і на автомобілі, і на літаки.

Зафрахтоване судно

Фрахтування судна - це процес укладення договору про перевезення вантажів. Зафрахтоване судно зобов'язується надати відправнику місце для перевезення вантажу в тому обсязі, який вказаний в договорі. А також провести роботу в обумовлені терміни.

У залежності від термінів фрахтовать судно можна:

  • на один рейс, коли вантаж можливо перевезти за один раз в повному обсязі;
  • на кілька рейсів, коли за вантажем доводиться повертатися, щоб виконати весь обсяг роботи. Звичайно вказується кількість рейсів, необхідних для повної перевезення;
  • по генеральному контрактом, де прописується обсяг вантажу і терміни виконання робіт. А для перевезення можуть бути використані різні суду з різним обсягом, тому складно встановити заздалегідь точну кількість рейсів;
  • на умовах тайм-чартеру. У договорі обмовляється час, витрачений на перевезення. Судно береться в оренду і залежно від тривалості рейсів встановлюється значення фрахту.

Дізнайтеся більше про різні термінах з нашого розділу Визначення.


» » Фрахт: що це?