Як відправити вантаж?

Фото - Як відправити вантаж?

Перед тим, як відправити вантаж в інше місто або країну, відправнику доводиться вирішувати, як краще це зробити. Адже дуже важливо, щоб доставка вантажу була проведена в термін, що перевозиться товар не пошкодився по дорозі, а ціна за послуги компанії перевізника була адекватною. Природне рішення цього питання - звернутися в транспортну компанію.
Як відправити вантаж транспортною компанією

Відправку вантажу найкраще довіряти великої, відомої, добре зарекомендувала себе транспортною компанією. Адже такі компанії здійснюють перевезення використовуючи новітні технології, що дозволяють відслідковувати вантаж на всьому шляху прямування і повідомляти про це клієнта.

Відправляти транспортними компаніями можна самі різні види вантажів: від продуктів харчування, одягу та побутової техніки - до автомобілів, яхт, будівельних і горючих матеріалів. При оправці вибухонебезпечних вантажів потрібно заздалегідь підготувати спеціальну супровідну документацію, відповідну законодавству. Особливо це важливо у разі відправки вантажу за кордон, щоб при проходженні митниці не виникало проблем.

Хороша транспортна компанія часто рекомендує клієнтами застрахувати вантаж. І це варто зробити, щоб відшкодувати збитки в разі виникнення непередбачених ситуацій.


Вибір способу доставки в чому залежить від особливостей вантажу і від того, наскільки швидко потрібно його доставити. Є чотири способи доставки:

 • водним транспортом (застосовується при доставці великогабаритних вантажів і вантажів, що не вимагають термінової доставки. Один з найбільш економічних способів доставки);
 • залізничним транспортом (застосовується при перевезенні важких вантажів, рідких вантажів в цистернах, але тільки в ті місця, куди проведені залізничні колії);
 • автотранспортом (застосовується при доставці вантажів різного типу, його перевага в тому, що завдяки розвинутій мережі автодоріг вантаж можна доставити практично в будь-яку точку країни);
 • повітряним транспортом (при вимозі термінової доставки вантажу);

Зупинимося детальніше на особливостях відправки вантажу повітряним транспортом, а точніше, літаком.

Як відправити вантаж літаком

Відправка вантажу літаком зажадає від відправника наступних дій:

 1. Зв'язатися з транспортною компанією і уточнити, чи приймають до перевезення саме той вантаж, який планується відправити (є ряд заборонених до повітряного перевезення товарів).
 2. Узгодити терміни доставки.
 3. Повідомити працівникам компанії вагу оговтується вантажу, розміри його упаковки. Це потрібно для розрахунку вартості перевезення.
 4. Скласти заявку на перевезення із зазначенням найменування вантажу, кількістю вантажних місць, розміром, вагою і контактними даними одержувача вантажу і відправника.
 5. Уточнити, чи практикує компанія доставку вантажу на адресу одержувача.
 6. Надійно упакувати вантаж, нанести на нього маркування з даними одержувача вантажу.
 7. Підготувати всі супровідні документи: рахунок-фактуру, касові чеки, накладні, копії сертифікатів (якщо вантаж підлягає сертифікації).
 8. Дізнатися у компанії номер авіаційної вантажної накладної, номер рейсу, точний час і дату вильоту.

Додаткову інформацію про різні види перевезення вантажів можна знайти в статтях нашого сайту Як перевозити вантажі і Як перевезти вантаж.


» » Як відправити вантаж?