Що таке рис?

Фото - Що таке рис?

У статті ми розповімо вам про рис: що являє собою ця рослина і які види рису існують. Торкнемося ботанічного опису цієї рослини, його поширення, застосування і деяких інших аспектів. Ну а почнемо з визначення.
Що таке рис - опис

Рисом називається однорічна і багаторічна рослина родини злакових. З точки зору сільського господарства рис - культура круп'яна. Стебла рису досягають висоти до півтора метрів. Рис має досить широкі темно-зелене листя, шорсткі по краях. Зверху стебла в процесі росту утворюється волоть з колосками. У кожному колоску міститься по чотири лусочки (як остистих, так і безоста), які прикривають квітка. А у квітці, в свою чергу знаходиться маточка з двома пір'ястими приймочками і шість тичинок. У цьому полягає основна відмінність рису від інших злаків. Зернівка рису щільно одягнена лусочками. До речі, саме походження слова «рис» сходить до санскритського «vrihi», що означає те ж саме. Але в російську мову слово «рис» потрапило не безпосередньо а через давньогрецький («?????» - читається як / орюдза /) і потім латинь: «Oryza». Обробляють рис в тропічних і субтропічних районах, а також в теплих районах з помірним кліматом. Рис є однією з найдавніших сільськогосподарських продовольчих культур. Рисові поля заливають водою і чекають дозрівання насіння. Вода потрібна для запобігання рису від дії сонячних променів, а також для боротьби з бур'янами, які не люблять вологу. Під час прибирання рису поля осушують і чекають нового сезону.

Основні види рису


Видів рису досить багато, тому опишемо найбільш поширені.

  • Довгозерний рис. Зерно такого рису має довжину приблизно 6-8 мм. Хороший тим, що практично не злипається при варінні. Цей рис досить універсальний в кулінарному плані, і його можна використовувати для приготування різних гарнірів, салатів та інших страв як європейської, так і східної кухні.
  • Середньозерний рис. Зерно среднезерного рису більш коротке і широке, довжина становить близько 5-6 мм. У порівнянні з довгозерний рисом цей рис містить більшу кількість крохмалю і поглинає більше рідини. При варінні може трохи злипатися. Середньозерний рис у кулінарів в пошані, так як із-за свого високого вологовбирання він прекрасно вбирає в себе смак готуються страв. Його використовують для приготування супів, а також таких страв, як, наприклад, різотто і паелья.
  • Круглозерний рис. Довжина зерен у круглозерні рису становить всього 4-5 мм, а ширина - близько половини довжини - 2,2-5 мм. Круглозерний рис містить найбільшу кількість крохмалю, тому він абсолютно непрозорий. При приготуванні круглозерний рис поглинає дуже велику кількість рідини і перетворюється практично в кашу. Саме тому він є ідеальним для приготування різних каш, запіканок, пудингів і, звичайно, суші.

Інші види рису

Тут ми познайомимо вас із знаменитими сортами рису, які користуються популярністю у всьому світі. Рис «басматі» - цей довгозерний білий рис в перекладі з мови хінді означає «ароматний». Він незамінний для приготування плову та інших страв східної кухні. Тайський рис «жасмин» також має довгі зерна - він чудово підходить для приготування пряних і екзотичних страв, відрізняється легким молочним ароматом. «Арбор» - середньозерний італійський рис, який використовується для приготування супів і класичного різотто. Дикий рис темно-коричневого, майже чорного кольору родом з Північної Америки. Він ідеальний для приготування холодних і гарячих закусок, супів, салатів і навіть десертів.


» » Що таке рис?