Що таке вантаж?

Фото - Що таке вантаж?

Під вантажем розуміється об'єкт, який переміщається в просторі за допомогою транспортного засобу, вантажозахоплювального пристрою або ж переноситься такелажним способом. У військовій термінології існують особлива класифікація вантажів. У цій статті ми розглянемо назви найбільш поширених типів вантажів. Також ми відповімо на запитання, що таке вантаж у військовому розумінні.
Класифікація військових вантажів

Військові вантажі мають особливу класифікацію. Всі вони позначені кодовими назвами, які повідомляють при транспортуванні, навантаженні, а також розвантаженні. Це пов'язано з тим, що при нагоді перехоплення противник не міг явно і чітко розшифрувати передану інформацію. На даний момент існує кілька основних типів класифікації вантажів, а саме вантаж 100, вантаж 200, вантаж 300, вантаж 500 і вантаж 800. Цифри позначають приблизну масу перевезеного вантажу разом з ящиком, який зазвичай виконується з цинку.

  • Під вантажем 100 прийнято вважати боєприпаси, які можуть бути відправлені або на фронт бойових дій, або транспортуються в тилові війська для подальшої доставки вантажу на фронт. Вантаж 100 має відповідне маркування, він потребує особливої охорони і контролі транспортування.
  • Під вантажем 200 розуміють загиблих, тіла яких були також запечатані в цинкові ящики. Вантаж 200 зазвичай відправляють у військову частину, до якої був приписаний військовий. Там його тіло повинно пройти процедуру впізнання, в разі необхідності загиблий повинен бути вивчений патологоанатомом, який повинен встановити причину його смерті. Це необхідно для аналізу застосованих противником методів боротьби з піхотою.
  • Вантажем 200 також прийнято називати померлих цивільних людей, які транспортуються до місця похорону.
  • Під вантажем 300 розуміють поранених. Не слід вважати, що їх так само запечатують у цинкові ящики. У цьому випадку чіткого пояснення цієї класифікації просто немає.
  • Під вантажем 500 розуміються військовополонені, які були захоплені в полон для здійснення подальшого допиту метою виявити розвіддані, стратегічні плани та іншу важливу інформацію.
  • Під вантажем 800 розуміють небезпечний вантаж, який має такі властивості, які здатні стати причиною вибуху, витоку хімікатів, тобто це вантаж, який несе загрозу для здоров'я людини і навколишнього середовища. Зазвичай до нього ставляться радіо хімічні речовини, паливо, різні бомби і боєголовки для ракет. Такий вантаж є найскладнішим в оформленні, охорони і транспортування. Причому небезпечні вантажі є частиною номенклатури і цивільних вантажоперевезень.

Як видно, в даній класифікації пропущено кілька пунктів. Але насправді вантажів 400, а також 600 і 700 не існує. Втім, є різні теорії, за якими вантаж 400, наприклад, є секретним вантажем. Пояснення тому, чому ці пункти в класифікації військових вантажів пропущені, на даний момент відсутні. Якщо ви хочете дізнатися, як возити вантажі, ви можете прочитати статтю Як перевозити вантажі.


» » Що таке вантаж?