Що таке амінокислоти?

Фото - Що таке амінокислоти?

Амінокислотами називають структурні хімічні одиниці, які утворюють білки. Для більш простого розуміння, що таке амінокислоти, слід «розглянути» зсередини будь-який організм.

З білків складається кожен живий організм. У кожному процесі, що відбувається в живому організмі, беруть участь різноманітні форми білків. Так, в тілі людини саме з білків формуються зв'язки, сухожилля, м'язи, волосся, нігті, а також всі органи і залози. Крім цього, білки входять до складу кісток і рідин. Регулюючі та каталізують всі процеси в організмі гормони і ферменти, також є білками.

Якщо в організмі спостерігається дефіцит білків, то це може привести до появи набряків, що викликається порушенням водного балансу. Кожен білок в організмі існує для певних цілей і є унікальним, вони не є взаємозамінними. В організмі білки синтезуються з амінокислот, які в свою чергу утворюються внаслідок розщеплення білків, що знаходяться в різних харчових продуктах. Тому найбільш цінними елементами живлення є саме амінокислоти, а не самі білки.
Функції амінокислот

Для чого потрібні амінокислоти нашому організму? Крім того, що вони утворюють білки, з яких складаються тканини і органи людського організму, деякі з амінокислот виконують роль нейромедіаторів. Нейромедіатори - хімічні речовини, які передають нервовий імпульс між нервовими клітинами. Таким чином, деякі з амінокислот необхідні для нормального функціонування головного мозку.

Для адекватного виконання своїх функцій мінералами і вітамінами, також потрібні амінокислоти. Деякі амінокислоти забезпечують енергією м'язову тканину.

Незамінні і замінні амінокислоти


Багато амінокислоти в організмі синтезуються в печінці. Цей процес відбувається постійно. У випадку, коли всього лише одна незамінна амінокислота відсутня, припиняється утворення білків. А це призводить до різних серйозних порушень.

Так розрізняють замінні і незамінні амінокислоти.

Незамінні амінокислоти

Найголовнішими незамінними амінокислотами є:

  1. Валін. Це один з головних компонентів, що беруть участь у синтезі і зростанні тканин тіла. Основне джерело валина - тваринні продукти. Завдяки валін в організму знижується чутливість до холоду, спеки і болю.
  2. Гістидин. Завдяки йому в тканинах здійснюється процес відновлення і зростання. У великій кількості дана амінокислота міститься в гемоглобіні. При нестачі гистидина може виникнути ослаблення слуху.
  3. Ізолеуцін. Потрапляє в організм людини з м'ясом, рибою, птицею, яйцями і молочними продуктами.
  4. Лізин. Відмінні джерела цієї амінокислоти - риба і сир. Дана амінокислота забезпечує організму належне засвоєння кальцію, бере активну участь у виробленні антитіл, ферментів і гормонів, а також бере участь в утворенні колагену.
  5. Метіонін. Його джерелами є горіхи, зернові та злакові. Метіонін вкрай важливий у метаболізмі білків і жирів. Також він сприяє зниженню рівня холестерину в крові, знижує рівень жирів у печінці, підсилює вироблення лецитину, захищає нирки.

Замінні амінокислоти

Замінні амінокислоти відрізняються тим, що вони не здатні синтезуватися в організмі людини, тому повинні у великій кількості надходити в організм з їжею. Ось деякі з найбільш важливих замінних амінокислот:

  1. Гліцин. Він забезпечує киснем процес утворення нових клітин, а також є активним учасником вироблення гормонів, які відповідальні за посилення імунної системи.
  2. Аланін. Є важливим постачальником енергії для головного мозку, м'язових тканин і центральної нервової системи.
  3. Пролин. Необхідний для правильного функціонування суглобів і зв'язок, а також для зміцнення і підтримки працездатності серцевого м'яза.

Вживання амінокислот

Роль амінокислот для нормального функціонування всього організму дуже велика. У наші дні одержувати необхідні амінокислоти можна у вигляді біологічно активних добавок. Також їх застосування вкрай важливо під час редукційних дієт і при різних захворюваннях. Необхідні такі добавки і вегетаріанцям, приймаючи їх, організм зможе отримувати всі необхідні речовини які відсутні в рослинній їжі. Також необхідно всіляко урізноманітнити свій раціон, ніж різноманітніше їжу ви вживаєте, тим більше необхідних речовин буде доступно вашому організму.


» » Що таке амінокислоти?