Екзема: чим лікувати?

Фото - Екзема: чим лікувати?

Екзема не є якимось конкретним захворюванням, а являє собою цілу групу не пов'язаних між собою шкірних захворювань, які мають схожі симптоми. Коли екзема з'являється на шкірі пацієнта вперше, уражені ділянки шкіри червоніють і покриваються дрібними блискучими бульбашками, заповненими прозорою рідиною. На пізніших стадіях, пляшечки вже не так помітні, а шкіра на уражених ділянках стає щільною, горбистою і лущиться. Головне питання тих, хто виявляє у себе таке захворювання, як екзема, ніж лікувати цю неприємну хворобу?
Види захворювання

Лікування екземи залежить від того, чим зумовлена поява цих симптомів:

  1. Атонічний дерматит - це, в більшості випадків, генетично передається захворювання. Як правило, атоміческіе дерматит проявляється ще в ранньому віці у тих, хто має схильність до алергії дихальних шляхів, однак може протікати і без алергічних реакцій. Найбільш часто він проявляється на щоках, шиї, на згинах ліктів і колін.
  2. Контактний дерматит з'являється, коли шкіра неодноразово піддається впливу хімічних речовин.
  3. Алергічний контактний дерматит: після повторного потрапляння одного і того ж хімічної речовини на шкіру активується захисна імунна система організму і на місці попадання утворюється екзема.
  4. Застійний дерматит з'являється на опухлих нижніх кінцівках людей, що мають поганий кровообіг в ногах.
  5. Грибкові інфекції також зовні можуть бути схожі на екзему, проте розпізнати грибок можна за допомогою спеціального зіскрібка.
  6. Короста з'являється через укус коростяний кліщ і викликає появу тих же симптомів, що і при інших видах екземи.
  7. Дисгидротическая екзема - дуже поширена, але поки ще погано вивчена різновид екземи, яка з'являється на руках і рідко на ногах, викликаючи сить, свербіж, а також поява блискучих бульбашкою з прозорою рідиною з боків пальців рук або ніг, на долонях або підошвах.
  8. Простий хронічний лишай призводить до утворення бляшок на шкірі, найчастіше на нижній частині ніг у літніх людей.
  9. При ксеротіческой екземі шкіра постійно суха, тріскається і виділяє липку речовину.
  10. Себорейна екзема призводить до утворення висипу на ворсистої частини голови, на обличчі, вухах, і в окремих випадках в середині грудної клітини у дорослих. У дітей вона може викликати утворення мокрих, липких висипань за вухами. З плином часу така висип може поширитися по всьому тілу.

Основні методи лікування екземи

Засоби загальної медикаментозної терапії

Назвати єдиний засіб для лікування екземи не можна у зв'язку з тим, що причини її виникнення можуть бути самими різними. Найбільш загальним є застосування седативних, снодійних, протизапальних та десенсибілізуючі препаратів. Проте в кожному окремому взятому випадку лікування призначається індивідуально.

Засоби гормональної терапії

Лікування гормональними препаратами застосовується тільки при хронічних і довготривалих формах екземи під суворим контролем лікаря, тому такий метод лікування має ряд серйозних побічних дій. Такі препарати, як правило, використовуються у формі мазі або таблеток. До них відносяться такі засоби, як кортикотропін, преднізолон, триамцинолон, дексаметазон і т.д.

Вітамінні препарати

Вітаміни можуть бути прописані при будь-якому з видів екземи, але самі по собі лікуванням вважатися не можуть. При екземі зазвичай приймають фолієву і нікотинову кислоту, масляний розчин вітаміну Е і інші вітаміни в таблетках.

Антигістамінні препарати

Вони застосовуються як протизапальний, протиалергічного і седативного засобу в період, коли гостра стадія екземи вже минула. До таких препаратів належать димедрол, супрастин, дипразин, тавегіл та ряд інших.

Імуномодулятори


Для лікування екземи застосовуються як імуностимулятори, так і імунодепресанти, покликані нормалізувати роботу імунної системи. Їх призначає лікар-імунолог після ретельного обстеження пацієнта.

Кошти місцевої медикаментозної терапії

В аптеках існує широкий вибір різних розчинів, пудр, суспензій, паст і мазей від екзем, які виписуються відповідно до діагностованим у пацієнта типом екземи.

Фізіотерапевтичні процедури

Такі процедури призначають вже після того, як пік захворювання минув, для якнайшвидшого усунення наслідків і видалення слідів на шкірі. До них відноситься магнітотерапія, UVA-терапія, озонотерапія і фототерапія за допомогою лазерного випромінювання.

Народні засоби

Мабуть, найпоширенішим народним засобом для лікування екземи є використання аптечної сірки. Необхідно змішати невелику кількість сірки з вершковим маслом в рівних пропорціях, підігріти і нанести на уражену ділянку, нічим не накриваючи. Через 1-2 години таку мазь необхідно змити соляним розчином, приготованим з 1 ч.л. морської солі, розчиненої в склянці води.

Читайте також статті:


» » Екзема: чим лікувати?