Як виглядає дерматит?

Фото - Як виглядає дерматит?

Дерматитом прийнято називати запалення шкіри, що виникає під впливом різних зовнішніх подразників - біологічних, хімічних або фізичних. Залежно від того, яким чином зовнішній подразник впливає на шкіру - безпосередньо в місці прямого контакту або після проникнення у внутрішнє середовище організму, дерматити поділяють на два типи:

  • Контактний дерматит
  • Токсидермія

Говорячи про те, як виявляється дерматит, необхідно відзначити, що розвивається він, як правило, в три стадії, кожна з яких має свої візуальні прояви.

Фото - Як виглядає дерматит
Три стадії дерматиту

Перша стадія - гостра. Вона виникає як реакція організму на контакт з подразником і супроводжується свербінням і палінням в ураженій області, далі розвивається набряклість шкіри, на ній утворюються везикули - наповнені прозорою рідиною пухирці різних розмірів, від дуже дрібних, як при кропивниці, до великих пухирів, що виникають в результаті опіків.

Друга стадія - подострая. Везикули, при відсутності необхідного лікування, перетворюються в папули з гнійним вмістом, які мимовільно розкриваються і на їх місці утворюються струпи і лусочки.

Третя стадія - хронічна. На цій стадії шкіра набуває нездоровий багряний або синюшний відтінок, на ній утворюються тріщини і ороговілі бляшки.

Таким чином, можна виділити основні ознаки дерматиту, характерні для більшості його видів.


Фото - Як виглядає дерматит

Симптоми дерматиту

  • Почервоніння шкіри та її набряклість
  • Печіння і свербіж
  • Підвищення температури шкірного покриву, відчуття жару у хворому місці
  • Висип, пляшечки і пухирі, лусочки і струпи на шкірі

Тепер, коли ви знаєте, як виглядає дерматит, коротенько опишемо чинники, що його викликають.

Основні причини дерматиту

Простий дерматит найчастіше виникає в результаті тертя і тиску (мозолі і потертості), екстремальних температурних впливів (опіки та обмороження) або контакту з їдкими хімічними речовинами (кислотні та лужні опіки).

Алергічний дерматит виникає в результаті впливу на організм певних речовин, біологічного або хімічного походження, у людей, які мають до них підвищену чутливість. До таких речовин в першу чергу можна віднести медикаменти, пилок рослин, отрута комах, косметичні та миючі засоби, деякі продукти харчування.

У цій статті ми постаралися описати найбільш поширені види дерматиту. Фото- і відео-ілюстрації, які ви без зусиль знайдете в Інтернеті, допоможуть вам при необхідності отримати про них більш повне уявлення.

Фото - Як виглядає дерматит


» » Як виглядає дерматит?