Чим лікувати дерматит?

Фото - Чим лікувати дерматит?

Дерматитами прийнято називати поширені шкірні запалення. Симптоми даної хвороби можуть бути самими різними і залежать від її конкретної форми. Зазвичай такі запальні процеси супроводжуються утворенням шкірного висипу, еритем та інших характерних елементів. Одним з головних ознак виступає свербіж шкіри.

Поговоримо докладніше про те, що таке дерматит і чим його лікувати.
Форми шкірних запалень

Лікування такого неприємного захворювання повинен визначити лікар. Спосіб лікування напряму залежить від виду дерматиту та його клінічних проявів. Важливо розрізняти форми дерматиту:

  • контактний: виникає при зіткненні з подразником, яким може бути будь-яка речовина при гіперчутливості до нього, а іноді і без неї;
  • атопічний: нервово-алергічна форма хвороби, для якої характерно хронічний перебіг;
  • токсидермія: токсико-алергічна реакція на появу алергену (наприклад, кропив'янка);
  • себорейний: викликається дрожжеподобним грибком і вражає переважно область обличчя, для нього характерна хронічна форма.

До дерматитів часто відносять також акне і екзему, хоча їх прийнято вважати окремими хворобами.

Більш докладно про симптоми захворювання ви можете прочитати в нашій статті Як виглядає дерматит.

Лікування лікарськими препаратами

Перед початком лікування необхідно визначити подразник, який спровокував дерматит, і усунути його. При алергічної і нервово-алергічної формі виявити точну причину розвитку захворювання часто не вдається, тому проводиться тільки симптоматична терапія, яка спрямована на усунення супутніх ознак хвороби.

При хронічних формах рекомендується поєднувати місцеве лікування із загальним, тоді як гострі дерматити лікують тільки місцевими засобами. Загальна терапія передбачає застосування антигістамінних, імуномодулюючих та заспокійливих препаратів. При місцевій терапії проводиться обробка уражених шкірних покривів різними антибактеріальними, протигрибковими і протизапальними засобами у вигляді кремів, гелів, мазей і т. Д.

Контактний дерматит можна усунути глюкокортикоїдними засобами: "Афлодерм", "Белодерм", "Акрідерм" і "Целестодерм-В". Дані препарати випускаються у формі крему і мазі для місцевого застосування.


При атопічному дерматиті рекомендується використовувати мазь для зовнішнього застосування "Кортоміцетін", що володіє протимікробну і протизапальну дію. При хронічній формі атопічного дерматиту терапію можна проводити за допомогою препаратів "Белосалік" і "Акрідерм СК".

При токсідерміі ефективні "Фуцікорт" у вигляді крему і "Флуцинар Н", "Гіоксізон" і "Оксикорт" у формі мазі, що володіють сильним антибактеріальним і протизапальну дію.

Для лікування себорейного дерматиту застосовуються протигрибкові ліки "Пімафукорт" і "Кандид Б", а також аерозоль для місцевого застосування "Скін-кап". Екзема лікується за допомогою крему "Латікорт", мазі "Дермовейт".

Лікування народними засобами

Народне лікування шкірних запалень передбачає застосування різних настоїв і відварів з рослин з протизапальною дією. Серед них широко відомі ромашка, шавлія, чистотіл, звіробій, кора дуба.

Нерідко різні форми запалень лікують за допомогою меду і бджолиного воску. Подібні шкірні ураження іноді усувають також уринотерапией. Крім того, є свідчення про ефективність даного методу при лікуванні не тільки гострих, але і хронічних форм дерматиту.

Однак слід пам'ятати, що багато народні методи здатні самі викликати алергічні реакції організму і навіть посилювати симптоми захворювання. Тому перед їх застосуванням слід проконсультуватися з лікарем.

Про інші способи лікування хвороби читайте в нашій статті Як лікувати дерматит.


» » Чим лікувати дерматит?