Що таке екзема?

Фото - Що таке екзема?

Екземою називається хронічне гостре запалення шкірних шарів, яке має нервово-алергічний характер. Вона виникає внаслідок впливу внутрішніх подразників. Різні шкірні порушення, почервоніння, тріщини, сухі ділянки - ось що таке екзема. Пошкоджена шкіра дуже піддається впливу різних інфекцій. Саме тому вугри і гнійники часто з'являються разом з екземою.
Причини екземи

Чому ж виникає екзема? Причини її прояви можуть бути різними: від зовнішніх пошкоджень до хвороб різних органів і систем. Це захворювання не вважається заразним. Саме на нього в наш час припадає майже половина всіх шкірних захворювань. Екземою страждають діти і дорослі.

Не завжди можна вважати вірним твердження, що екзема - захворювання тривале і хронічне, хвороба може проявлятися і гостро, також гостро зникаючи. Щоб хвороба не перейшла в хронічну форму, починати лікувати її потрібно вже після появи перших ознак.

Ознаки екземи

  • Поява на шкірі лущення, тріщин
  • Пігментація роздратовано шкіри
  • Сухість уражених ділянок шкіри.

Види екземи

  • Справжня екзема. Вона в будь-якому віці протікає гостро, часто трапляються рецидиви, хвороба майже завжди переходить в хронічну стадію. Під час гострої стадії спостерігається висипання микровезикул. Коли вони розкриють, на їх місці залишаються осередки ерозії, через які відбувається відділення серозного ексудату. Екзема мокне.
  • Мікробна екзема. Виникає, якщо сталася екземізація вогнищ піодермії, інфікування опіків чи травм. Все це обов'язково відбувається на тлі трофічних порушень на нижніх кінцівках, наявністю лимфостаза і виразок. Вогнища ураження хвороби часто розташовуються асиметрично, різко виділяються на тлі шкірного покриву. Вогнище являє собою еритему з корками, після їх видалення поверхню мокне, на ній виділяються дрібні вогнища ерозії. Далеко від основного вогнища можуть виникати алергічні висипання.
  • Монетоподібна екзема. Відрізняється освітою круглих осередків ураження діаметром від 1,5 до 3 см, мають синюшний колір і лускату поверхню. Вогнища ушкодження найчастіше виникають на тильних сторонах кистей.
  • Себорейна екзема. У вогнищах ураження цієї хвороби присутні стафілококи і гриби Candida. Виникає, якщо в організмі спостерігаються нейроендокринні розлади або себорея. Вогнище захворювання - волосиста частина голови, верхня частина грудей, лоб, згини кінцівок, простір між лопатками. На волосистій частині голови виникають лусочки, жовті кірки, під якими знаходиться мокнуча поверхню. Вогнища мають чіткі межі. Набряк, тріщини спостерігаються в складках шкіри, по периферії - лусочки жовтого кольору. На тулубі та кінцівках з'являються плями з чіткими межами сіро-рожевого кольору і лусочки.
  • Дитяча екзема. Може мати ознаки себорейной, мікробної або істинної екземи, вони можуть поєднуватися різним чином. На деяких ділянках більш вираженими можуть бути ознаки мікробної екземи, інші - навпаки будуть вражені істинною. У віці 3-6 місяців ці ознаки можуть проявлятися у дітей, що перебувають на штучному вигодовуванні. Межі осередків нечіткі, самі осередки розташовуються симетрично. Шкіра характеризується набряками, на ній розташовуються мокнучі ділянки, лусочки, кірки. Хвороба починає вражати щоки і лоб, після чого переходить на волосяну частину голови, шию, вушні раковини, а потім поширюється по тілу. Себорейна екзема може виникнути вже на 2-3-му тижні життя дитини через недостатнє харчування. Висип виявляється на лобі, щоках, волосистої частини голови.
  • Професійна екзема. Це захворювання, що виникає внаслідок алергічної реакції на речовини, контакт з якими відбувається в процесі виробництва. Уражаються відкриті частини тіла: лоб, шия, кисті рук. Вогнища супроводжуються набряками і свербінням, мокнуть. Через час з'являються симптоми істинної екземи. Хвороба тривало протікає, але регрес настає швидко, потрібно тільки не контактувати з виробничим алергеном. Кожне наступне загострення протікає важче попереднього.
  • Атопічна екзема. Характеризується сухий, схильної до лущення шкірою. Деякі ділянки шкіри червоніють і запалюються. Пацієнт розчісує шкіру через сильного свербіння. У расчеси потрапляє бактеріальна інфекція, на ураженій шкірі виникають гнійники. Хвороба протікає хронічно, спостерігаються загострення і ремісії, часто супроводжують захворювання піодермією і герпесом.

Тепер ви знаєте, що таке екзема. Фото-інформація на цю тему буде також вам корисна.