Що таке псоріаз?

Фото - Що таке псоріаз?

У наш час у багатьох людей виникають захворювання шкіри, пов'язані з алергічними реакціями, нервовими розладами і погіршення екологією. Іноді лікарі не можуть точно пояснити причину виникнення хвороби, наприклад, визначити від чого з'являється псоріаз, медикам досі не вдалося.
Про псоріазі

Прояв

Псоріаз, або як його інакше називають - лускатий лишай, захворювання не заразне. Його прояви на шкірі виглядають як рожеві плями з дрібними лусочками, діаметр яких зазвичай від 0,5 до 1 сантиметра. Самі лусочки білого кольору, а плями можуть бути як поодинокими, так і утворювати нашарування.

На початку захворювання псоріазних висип зазвичай має вигляд одиноких бляшок, і ураження піддаються певні ділянки шкіри. Це може бути голова - волосиста її частину, при цьому самі волосся від захворювання не страждають, зовнішня частина колінних і ліктьових суглобів, область в районі крижів. Надалі може дивуватися більша частина шкірного покриву, з'являтися висипання на обличчі, руках і т.д. При соскабливании псоріазних лусочок може спостерігатися дифузне лущення, особливо в волосистої частини голови, виникати крапельне кровотеча.

Іноді псоріаз вражає нігтьову пластину. Це виглядає як плями і точкові поглиблення на нігтях. З'являються потовщення нігтьової пластини, лущення, може виникати піднігтьове кровотеча. Що таке псоріаз, фото бляшок і вид ураженої шкіри можна побачити на інформаційних стендах шкірних диспансерів.

Фото - Псоріаз

Природа захворювання


Псоріаз не передається при контакті, не викликає больових відчуттів, паралічів або летального результату, але зіпсувати життя людині це захворювання може. Псоріаз виглядає дуже негарно, нерідко служить причиною того, що хворого людини мимоволі починають цуратися знайомі, навіть ті з них, які точно знають, що таке псоріаз, і те, що це захворювання не може передаватися контактним шляхом.

Вивчивши клітини епітелію, лікарі прийшли до висновку, що самі псориатические бляшки утворюються клітинами шкіри, які дуже «швидко» живуть. Нормальна клітина шкіри живе близько 30 діб, а ось уражені псоріазом клітини не більше 5. Такий змінений життєвий цикл і викликає лускаті утворення на шкірі.

Від чого з'являється псоріаз найчастіше? Дерматологи стверджують, що є ряд факторів, які провокують розвиток хвороби. До них відносяться різні психічні травми, тривалі стресові стани, інфекційні захворювання і фізичні травми. Вони можуть викликати загострення вже існуючого захворювання і спровокувати рецидив.

Не варто думати, що псоріаз - рідкісне захворювання. У наші дні від цієї хвороби страждають більше двох відсотків населення планети. Що ж стосується віку, то за статистикою найбільш схильні псоріазу люди від 20 до 45 років. Правда, фахівці відзначають значне омолодження хвороби за останні роки. З'явилося багато хворих у віці 14-15 років.


» » Що таке псоріаз?