Що таке стрептодермія?

Фото - Що таке стрептодермія?

Стрептодермією називають досить поширене інфекційне захворювання шкіри. Збудником інфекції виступає бактерія стрептокок, виникнення якої може бути спровоковано шкірними травмами, варикозом, зниженим імунітетом та іншими причинами. У даній статті ми розповімо, що таке стрептодермія і як вона проявляється.

Як виглядає стрептодермія

Характерним симптомом захворювання є поява на шкірі круглих шелушащихся плям коричневого або рожевого відтінків. Іноді вони досягають 5 см в діаметрі. При наявності хвороби прихований період триває до 7 днів, після чого плями стають помітними неозброєним оком.

Найчастіше захворювання вражає обличчя, спину, сідниці і кінцівки. Дуже скоро плями перетворюються в гнійні бульбашки. При цьому іноді вони заживають безслідно, а при складній формі - залишають шрами. Це залежить від глибини ураження шкіри. Хвороба в окремих випадках може супроводжуватися свербінням шкіри на уражених ділянках. У деяких хворих відзначається і такий симптом, як підвищення температури тіла. Однак даний ознака, як правило, проявляється при ураженні великих ділянок шкіри.

Діагностика захворювання

Для діагностики стрептодермии проводять мікроскопічне дослідження та аналіз зіскрібка плям, в матеріалі якого при наявності захворювання виявляються стрептококи. Крім того, одним з основних критеріїв діагностики виступає характерна клінічна картина. Будь-який досвідчений дерматолог розпізнає в плямах на шкірі ознаки ураження цього виду бактерій. Важливо відзначити, що при контакті з хворим можна заразитися і самому, тому стрептодермія - не рідкісне явище серед дітей, які відвідують дитячий садок і початкові класи.

Про інших аналогічних хворобах ви можете дізнатися зі статей нашого розділу Шкірні захворювання.


» » Що таке стрептодермія?