Як вилікувати екзему на руках?

Фото - Як вилікувати екзему на руках?


Екзема - це запальний процес на поверхневих шарах шкіри у вигляді різних висипань. Дане захворювання носить зазвичай алергічний характер і вражає шкіру обличчя і рук, іноді - ніг. Виглядає екзема на руках як висип, дрібні бульбашки з безбарвною рідиною, які, лопаючись, утворюють мокнучі ранки. При цьому хворий відчуває свербіння і паління в районі ураженої ділянки шкіри.

Для того щоб вилікувати екзему на руках, в першу чергу, потрібно виявити і усунути подразник. В іншому випадку будь-які методи терапії виявляться марними. Далі необхідно почати прийом протиалергічних і заспокійливих засобів, кальцію і аскорбінової кислоти. Крім того, в період загострень бажано дотримуватися молочно-рослинної дієти.

При екземі потрібні марганцеві ванночки для рук, адже марганцівка добре дезінфікує і підсушує ранки. Розчин слід робити насиченим, але в той же час важливо не переборщити, інакше можна спалити шкіру. Вода при цьому повинна бути гарячою, але не окропом. Тривалість процедури - хвилин 15-20. На ніч на уражені ділянки шкіри рук слід накладати суміш цинкової мазі і "Кортоміцетін" в пропорції 2: 1.

Після того як скоринки відпадуть (причому їх не можна віддирати і розчісувати), бажано почати робити фізіотерапевтичні процедури: ультрафіолетове опромінення, лазерну терапію, озонотерапію. На ніч рекомендується накладати суміш сірчаної мазі і "Сінафланома" в пропорції 3: 1. При цьому марганцеві ванночки потрібно скасувати. На завершення лікування екземи для повного усунення ранок слід використовувати пом'якшувальні і загоюють мазі, наприклад, дитячий крем або іхтіоловую мазь.

Додаткову інформацію ви можете знайти в цих статтях:


» » Як вилікувати екзему на руках?