Чому сверблять долоні?

Фото - Чому сверблять долоні?

Люди хворіють різними захворюваннями, виліковні вони чи ні, можна сказати, що хвороба завжди некрасива. Це твердження не стануть заперечувати ті, хто перехворів або ще знаходиться на стадії лікування будь-якої форми екзематозного дерматиту. Особливо неприємно, коли ця хвороба набуває хронічного характеру з частими рецидивами (загостреннями). Людина, у якої сильно сверблять долоні, викликає гидливість у оточуючих.
Дисгидротическая екзема

Сьогодні дуже поширена (20-25% від загального числа екзем долонь) хвороба з назвою дисгидротическая екзема. Вона може набувати хронічний або рецидивуючий перебіг. Дерматологія вже має в своєму розпорядженні лікарськими засобами та різними методиками, спрямованими на боротьбу з екземами.

Причини захворювання

Джерела поразки дисгидротической екземою людини достеменно наука ще не вивчила. Сама людина помічає її, коли вже відчуває свербіння і намагається зрозуміти, чому сверблять долоні? Встановлено, що екзема цієї форми виникає у людей із захворюваннями нервової, імунної та ендокринної систем, провокуючими порушення обмінних процесів. Провокує хворобу і рецидиви екземи, наявність підвищеної пітливості (гіпергідроз) або схильність до контактної алергії.

Провокуючими факторами можуть стати не вилікувані вірусні захворювання, переохолодження, стресові ситуації і депресивні стани. У людей, які захворіли дисгидротической екземою, в анамнезі (сімейному чи особистому) часто відзначається наявність атопії. Рецидиву екземи зазвичай передує сильний або помірний свербіж. Початку захворювання, крім загального нездужання, можуть передувати плямисті червонуваті шкірні висипання. Так, наприклад, якщо з'явилися плями на долонях сверблять, слід відправитися до дерматолога. Жінок екзема цієї форми вражає у віці від 20 років, чоловіків - від 40 років.

Прояв захворювання

Для даного захворювання характерна симетричність висипки, що локалізується на стопах, пальцях ніг і рук, на долонях. Шкіра на уражених ділянках болюча при пальпації. Хворий потребує диференціальної діагностики, щоб виключити інші види шкірних захворювань.

Висип може приймати форму плям червоного кольору, дрібних бульбашок з рідиною всередині, дрібних везикул (вузликів до 1-5 мм). Часто червоні плями на долонях сверблять, як і в інших «улюблених» місцях локалізації екземні висипки. Бульбашки наповнені прозорим ексудатом, щільні на дотик, вони іноді зливаються, приймаючи форму багатокамерних бульбашок. Через пару тижнів вони розкриваються самостійно, утворюючи скоринки жовтуватого кольору. При натисканні на ділянки шкіри, уражені висипом, відзначається болючість.


Іноді висипання інфікуються, розвивається гнойничковая інфекція. Якщо висип на долонях свербить і витримати свербіж неможливо, слід уникати расчесов та інших пошкоджень шкіри, щоб не порушити цілісність бульбашки. Розпізнати інфікування не складно - бульбашки на поверхні шкіри покриваються корочками зеленого кольору або стають медово-жовті. Неприємно нагноєння їх на шкірі стоп і рук, оскільки інфекція викликає запалення, відповідно - пахових і пахвових лімфовузлів.

Контактна форма характерна для дисгидротической екземи, особливо при виявленні грибкової інфекції у віддаленій зв'язку. Приміром, грибкові ураження стоп одного з членів сім'ї, поширюючись на інших її членів, можуть спровокувати у них поява екземи. Особливо небезпечна така ситуація для малюків, коли сверблять долоні у дитини, потрібно обов'язково показати його дерматолога. Також слід уникати тих місць, де знаходяться джерела, що викликають контактну алергічну висип. Крім того, необхідність дотримання правил в особистій гігієні ніхто ще не скасував.

Профілактика екземи та лікування

Дисгидротическая форма екземи піддається лікуванню, але успішним його можна вважати лише тоді, коли виявлена причина його появи. Це дозволяє проводити цілеспрямовану терапію, що знімає першопричину появи висипки, а не саму висип.

Стійка і наполеглива клініка екземи, з частими рецидивами, вимагає звернення до фахівця - лікаря дерматолога. Вивчивши особливості протікання екземи у хворого, він зможе підібрати правильну методику і лікарський комплекс для її лікування.

Дерматологія не терпить самолікування з боку пацієнтів, називаючи його «заліковуванням» проблеми. Важливим фактором у комплексному лікуванні екзем є дотримання режимів відпочинку, харчування і сну.


» » Чому сверблять долоні?