Що таке шок?

Фото - Що таке шок?

В екстремальних для організму ситуаціях організм людини впадає в шок. Що таке шок з точки зору медицини і за яких обставин він може виникнути?

Шок являє собою загрозливий життя патологічний процес, що виникає в організмі людини після надзвичайно сильного подразника. Шоковий стан супроводжується важкими порушеннями центральної нервової системи, систем дихання, кровообігу і обміну речовин.

Випадки, при яких може розвинутися шок: вогнепальне поранення, сильні опіки, переливання крові (без урахування резус-фактора), важкі травми, введення вакцини.
Стадії шоку

  1. Еректильна. На цій стадії людина знаходиться повністю в свідомості, але відбувається сильне рухове і мовне збудження. Частішає дихання, трохи підвищується артеріальний тиск і порушується кровообіг, що призводить до незначного кисневого голодування тканин.
  2. Торпидная. У цій стадії швидко знижується артеріальний тиск, затемнюється свідомість, значно зменшується частота серцебиття. Також починається пошкодження органів і тканин організму внаслідок порушення мікроциркуляції крові і гіпоксії. Про те, що це таке, ви дізнаєтеся тут: Що таке гіпоксія Дана стадія може закінчитися зупинкою серця.

Види шоку

Існує кілька видів шоку залежно від викликали його причин:

  • Травматичний шок. Є результатом розриву м'язів, переломів або пошкодження м'язових закінчень. Потерпілий, як правило, метається, кричить і активно жестикулює. Його зіниці сильно розширені, а серцебиття прискорене.
  • Опіковий шок. Виникає при великих пошкодженнях шкірного покриву. Розвивається опікова хвороба, порушується інфекційна і бар'єрна функції.
  • Анафілактичний шок - що це таке? Багатьом алергікам відомо це слово. Такий шок може бути викликаний отрутами комах або лікарськими препаратами.
  • Гемотрансфузний шок - моментальна реакція на переливання невідповідної крові.

» » Що таке шок?