Що таке урюк?

Фото - Що таке урюк?

Сухофрукти - популярні дієтичні солодощі. Однак потрібно навчитися не тільки правильно вибирати сухофрукти, але і визначати серед них більш корисні. Так, наприклад, багато хто плутає урюк і курагу, вважаючи, що між ними немає ніякої різниці. Однак вона є, і досить істотна. Поговоримо докладніше про те, що таке урюк і курага, чим вони відрізняються і що більш корисно.

Урюк і курага: різниця

  • Головна відмінність полягає в тому, що урюк - це висушений абрикос з кісточкою, а курага - теж сушений абрикос, але без кісточки. В Узбекистані і Таджикистані кісточку вважають серцем плода, тому вважається, що прибрати її означає видалити з плоду дуже цінну частину.
  • Урюк висушують натуральним способом: на сонці або в тіні. Курагу сушать у спеціальних сушарках, які оброблені сірчистим ангідридом - це речовина і додає куразі помаранчевий колір.
  • Урюк більш корисний, оскільки містить більше вітамінів та поживних речовин.
  • В Азії урюк більш популярний - його використовують для приготування компотів, настоїв, додають в плов.

Часто урюк отримують шляхом висушування абрикосів прямо на гілках дерева. Коли абрикос гарненько завялівают, його знімають з дерева і збирають в дерев'яні ящики упереміш з листочками базиліка і м'яти - вони допомагають уникнути появи шкідників. Інший спосіб: збирають соковитий абрикос і протягом довгого часу сушать його в тіні. Однак цей варіант більше підходить для домашніх заготовок.

Також вам можуть бути цікаві і корисні ці статті:


» » Що таке урюк?