Що таке соя?

Фото - Що таке соя?

Соя (інша її назва - китайський олійний горох) все більшого поширення набуває по всьому світу. Це пояснюється легкістю її обробітку і широкою сферою застосування її плодів. Сою можна зустріти як окремий інгредієнт, як соєвий продукт, а можна і як добавку до інших харчових продуктів. Давайте розглянемо, що таке соя.

Соя - це прямостоячее рослина, що відноситься до сімейства бобових. Батьківщиною сої є Східна Азія, але вирощують її в багатьох країнах. Висота рослини може досягати 200 см. Коренева система стрижнева. Листочки у рослини трійчасті, тобто складаються з трьох платівок. У пазухах листків з'являються квіточки. Найчастіше вони запилюються самостійно. Після запилення відбувається зростання стручка, який може містити в собі 2-3 насінини кулястої форми. Забарвлення шкірки бобового насіння може бути різноманітна, але найчастіше вона жовтувато-коричнева.
Користь сої

Склад сої представлений білком (близько 40%), жирами, вуглеводами, золою і клітковиною. У соєвих бобах містяться ізофлавоноїди, які сприяють припинення розвитку деяких ракових форм. Також в сої знаходиться генистеин, який може запобігати розвитку онкологічних хвороб і деяких серцево-судинних. Фітинової кислота в сої також сприяє пригніченню росту пухлин.

Білки, що містяться в сої, так само поживні, як і тваринні жири. Вміст вітамінів, макро- і мікроелементів, лецитину, холіну робить соєві боби найціннішим продуктом.

З тим, як виглядає соя і наскільки вона корисна, ми розібралися, тепер розглянемо, які продукти з неї виготовляють.

Соєві продукти

Популярність сої така, що її використовують у виробництві безлічі продуктів. Так, сою у великих кількостях додають до ковбасних виробів.

Із сої виготовляють соєве молоко і вершки, їх можна використовувати в супах і кави, причому це зовсім не псує їхній смак.

Дуже популярний соєвий соус, який має специфічний смак і відмінно підходить до страв, зокрема до салатів.

Соєві фарш, масло, борошно, тофу і навіть м'ясо - продукти, які давно є символом здорового способу життя. До речі, соєве м'ясо - це перший продукт, який з'явився на наших вітчизняних ринках. Таке м'ясо необхідно було замочити на деякий час, а потім посмажити.

Тепер ви знаєте, що таке соя, чим вона корисна і де застосовується.


» » Що таке соя?