Як роблять чай?

Фото - Як роблять чай?

Сортів чаю існує безліч, вони відрізняються за способом обробки і технології виробництва. Здавалося б, у виробництві чаю немає нічого складного, адже процес приготування деяких різновидів чаю займає всього лише один день. Але чи так це? У цій статті буде розглянута технологія виробництва чаю. Перш ніж починати обробляти чай, його потрібно зібрати. Для цього використовують і дикорослі кущі, але найчастіше їх спеціально культивують на плантаціях. Чай можуть збирати машини або люди вручну. Така збірка являє собою дуже трудомісткий процес.
Етапи виробництва чаю

 • Давайте дізнаємося, як роблять чай. Після збору чайне листя необхідно відсортувати. Потрібно вибракувати брудні, пошкоджені та хворі листя. На цьому ж етапі може бути відібрано більш якісну сировину для елітного чаю. Сортування можна проводити тільки руками.
 • Відсортовані листя відправляються на завяливание. Це процес зневоднення чайного листа, він втрачає на цьому етапі 55% вологи. Зазвичай завяливание проходить в тіні, приміщення має бути добре провітрюваним. Але деякі сорти тримають на сонці. Природне завяливание триває від 10 до 24 годин. При штучному - час скорочується у 3-5 разів, проводиться воно в спеціальних сушарках. На етапі завяливания, крім простого зневоднення, відбувається ще важлива річ: спадає клітинний тургор, листя чаю стають більш еластичними, вони менш ламкі, а сік при цьому набуває більш в'язку і густу консистенцію. Процеси ці надалі гарантують якісну ферментацію і скручування.
 • Після завяливания листя чаю встряхиваются в бамбукових кошиках і розкладаються на сушку до того моменту, поки вони злегка не пожовтіє, а краї пошкоджені стануть кілька іржавими. Це результат реакції з киснем.
 • Етап скручування повинен вичавити з листя чаю максимальну кількість чайного соку. Проводитися воно може вручну (такий чай називається ортодоксальний) або машинним способом. Скручений машинами чай маркується CTC. Розшифровка цього: Cuts, Tears, Curls. У перекладі це означає тиснути, подрібнювати, скручувати. Так і виглядає процес виготовлення чаю з листя невисокої якості. Ручне скручування являє собою ще більш трудомісткий процес, ніж збір чаю вручну. Виглядає це приблизно так: береться в руки пласт з підв'ялених листя, товщина його повинна бути близько 1 см, скручується в трубочку, і вона починає розкочуватися, аналогічно розкочуванню тесту. Триває це до тих пір, поки зелені листя не перетворюються в темно-зелені. Чай, який виходить за допомогою легкого скручування, дає під час заварки слабкий настій. Заварка з чаю, який виготовлений з сильно скрученого сировини, буде мати міцне насиченим настоєм.
 • Основну частину хімічних перетворень чаю здійснює ферментація. Для цього у великі прохолодні, затемнені і вологі приміщення переносять листя. Тут їх розкладають на рівну поверхню шаром близько 10 см. Поверхня повинна бути покрита фольгою або зроблена з дерева, яке оброблено особливим чином. Процес ферментації може тривати від 45 хвилин до 5 годин. Залежати це буде від різних умов: від того, яка початкова температура чайного листа після процесу скручування, від ступеня вологості його після завяливания, вологості повітря і особливостей провітрювання приміщення. Колір листя в процесі ферментації значно темніє, і важливо пам'ятати про те, що він повинен бути зупинений в момент, коли аромат чаю досягне своєї оптимальної кондиції. Процес ферментації закінчується після сушки.

Устаткування для виробництва чаю


Устаткування для виробництва чаю представлено наступними видами:

 • Чаеуборочние машини.
 • Чаеочістітельние машини.
 • Чаеподрезочние машини.
 • Сушарки чайного листя.
 • Преси для сировини.
 • Лінії скручування.
 • Просеиватели.
 • Фасувально-пакувальне обладнання.
 • Лінії для переробки, виробництва та фасування чаю в пакетики.

» » Як роблять чай?