Як вибрати чай?

Фото - Як вибрати чай?

Чай - один з найпопулярніших напоїв. Сьогодні ринок готовий надати безліч різних сортів. Чай став не тільки способом задоволення спраги, але і частиною культури. Стає складно зрозуміти, який чай вибрати і в чому їх відмінність.
Види і сорти чаю

Чай розрізняють за ступенем окислення - саме через неї змінюється колір напою. І, відповідно, залежно від обробки листя змінюється і смак самого чаю.

  • Білі чаї відрізняються тим, що чайне листя майже не обробляють. Листочки збирають і висушують. У підсумку заварений чай буде трохи темніше зеленого.
  • Зелений чай окислюють протягом двох днів. Після чого листя обробляють. У Китаї це зазвичай роблять за допомогою горщиків, а в Японії - з використанням пари.
  • Улун (або Улонг) називають червоним чаєм. Його окислення займає до чотирьох днів.
  • Найвідоміший вид чаю - це чорний. В ідеалі окислення листя займає від двох тижнів до місяця. Але в низькосортних чаях цей термін може бути зменшений.

Крім основних різновидів, існує і безліч сортів чаю. Залежно від добавок, вони можуть мати різний смак. За якістю чай ділять на три види: високий, середній і низький. Розрізняються вони за якістю зібраних листя:

  • Найякіснішим чаєм вважають ті, для виготовлення якого використовують нерозпущеною чайні нирки (тіпси) і наймолодші листя. Чай з тіпсів - найдорожчий і знайти його у вільному продажу складно. Більш поширений байховий чай. Його виготовляють з тіпсів і перших двох листків чайного куща.
  • До середніх сортам чаю відносять ті, які виготовляються з різаних і ламаних листків. При заварюванні такий напій буде міцним, але вже не відрізнятиметься таким тонким ароматом, як при вживанні чаю вищого сорту.
  • До низьких сортам чаю відносяться ті, які виготовляються з відходів чайного виробництва і з листя поганої якості. Під час заварювання такий чай буде чорного кольору, але смак і аромат будуть низькоякісними. Під категорію низькоякісного потрапляють всі розчинні і гранульовані, а також пакетовані чаї. Їх виготовляють з чайної пилу, що негативно позначається на їхньому смаку.

Вибираємо чай правильно

В різноманітність видів і сортів чаю дуже легко загубитися. І тому багато хто не знає, як вибрати чай. Перш за все, визначитеся з тим, для чого або кого ви купуєте його. Чай можна вибирати під конкретну подію або певний випадок. Не існує строгих правил вибору заварки, ви можете спиратися на відгуки в інтернеті або ж почути опис товару від продавця. Але є певні поради, слідуючи яким, ви дізнаєтеся, як правильно вибрати чай.

Ціна

Варто відразу розуміти, що низька ціна говорити про те, що чайне листя низької якості. Хороші сорти будуть коштувати дорого. Але і смак у них буде краще. Звертайте увагу і на термін придатності. Отруїтися чаєм складно, але не всі чаї призначені для тривалого зберігання (наприклад, Пу ЕР з роками стає краще).

Вологість

Для гарного чаю важливий колір листя. У зеленого вони будуть зелено-білими, у чорного - майже чорні, у улунов - коричневі. І будь-яке відхилення від норми буде вважатися недоліком. Так «іржавий» колір може свідчити про низький сорті чаю. У якісного чаю листя мають невеликий блиск, перелив. Особливо добре він помітний у Дарджилінг.

Однорідність


Для того щоб знати, як вибрати хороший чай, треба звертати увагу і на однорідність сировини. В ідеалі всі чаїнки повинні бути одного розміру у відповідність із сортом чаю. Для середнього та низького за якістю чаю характерна присутність пилу, потерті та уламків чайного листя.

Сор

Для низької якості чаю характерна наявність сторонніх предметів в чаї. До них відносять шматки фольги, фанери, дерева, уламки гілок тощо. Само собою зрозуміло, що в чаї високого ґатунку такого бути не повинно.

Сухість

Також важливо враховувати ступінь сухості чаю. Чим більше вологи - тим гірше якості чаю. Це відбувається через розвиток цвілі, яка робить його отруйним. Щоб уникнути покупки неякісного чаю, треба протерти кілька чаїнок між пальцями. Якщо вони легко перетворюються на пил, то це означає, що перед вами спалений чай. Якщо вони не піддаються, то це означає що в чаї багато вологи. Як правило, до такого складно довести продукт. Тому є спосіб простіше для перевірки якості чаю: потрібно опустити руку в банку з чаєм і придавити його. Якщо він якісний, то легко підніметься і розправиться.

Запах

Для кожного виду чаю є свій характерний запах. Тому простіше відштовхуватися від того, що хороший чай не буде пахнути горілим, чимось паленим, металом, а також будь-якими сторонніми запахами. Наприклад, рибою (виключення екзотичні сорти чаю, наприклад, Лапшанг Сушонг), косметикою, бензином і так далі.

І оцінка якості чаю повинна бути вирішальним фактором при його покупці. Віддавайте перевагу перевіреним магазинам. Вибирайте сорт чаю довго і вдумливо. Також важливо правильно заварювати напій. Як правило, для цього не можна використовувати крутий окріп. Краще дати чайнику трохи охолонути і вже після залити водою заварку. Настоюється напій, приблизно, три-п'ять хвилин. Деякі сорти чаю, такі як Пу Ер, можна заварювати кілька разів.


» » Як вибрати чай?