Чи шкідливий чай?

Фото - Чи шкідливий чай?

Чай - це найпопулярніший напій з листя чайного куща, одержуваний їх заварюванням, варінням, настоюванням. Напій з чайного листя містить безліч різних речовин, таких як вітаміни, амінокислоти, білки, мінеральні речовини, ефірні масла, дубильні речовини, алкалоїди, склад яких здебільшого залежить від сорту чаю і способу його виготовлення, і які, загалом, благотворно впливають на організм. У цій же статті поговоримо на тему: чи шкідливий чай.

Для початку зазначимо позитивні якості чаю:

  • Благотворно впливає на різні системи організму людини, це робить його для багатьох повсякденним напоєм, а для деяких навіть лікувальним.
  • Наявність у ньому чайного кофеїну (теина) забезпечує заряд бадьорості, і в той же час діє м'яко і тривало. Крім того, чай робить і заспокійливу дію (все залежить від сорту і способу приготування чаю).
  • Впливає на обмін речовин, завдяки різним активним речовинам.
  • Підвищує працездатність.Чи шкідливо пити чай?

Будь-який продукт харчування може принести шкоду організму, якщо його не правильно готувати, або вживати (наприклад, надмірне вживання). Крім того, кожна людина індивідуальна, і є люди, яким не рекомендують вживати, як в цілому чай, так і окремі його сорти, наприклад, люди з індивідуальною непереносимістю будь-яких компонентів входять в той чи інший сорт чаю.

Як говорилося раніше, складу різних видів чаю відрізняється, тому різні сорти чаю корисні або шкідливі різним категоріям людей, при виборі варто ретельно вивчити властивості різних сортів чаю.


При цьому для підлітків рекомендований квітковий чай, так як він благотворно впливає на психіку (наприклад, липовий). Для літніх людей не рекомендується приймати велику кількість зеленого чаю, так як у них він може викликати проблеми з травною системою. А для вагітних жінок, навпаки рекомендують замінити чорний чай зеленим, так як в ньому менше чайного кофеїну, який погано впливає на плід.

Деякі люблять додавати в чай мед або молоко. Чи шкідливий чай з молоком? Відповідь проста, чай не стає шкідливим при додаванні в нього молока, але при цьому знижуються його корисні якості, наприклад, рівень антиоксидантів (протираковий ефект знижується). А мед буде відмінним замінником цукру.

Таким чином, шкода від чаю може вийти, тільки якщо він не якісний, чи не правильно приготований. Якщо ж вживати правильно приготований якісний чай, то він не принесе шкоди Вашому здоров'ю.

Правила чайної трапези.

  • Не можна пити дуже гарячий чай - вживання надмірно гарячої їжі і напоїв погано позначається на травній системі. Температура напою повинна бути не вище 65 ° C.
  • Як правильно заварювати чай ви можете дізнатися зі статті: «Як правильно заварювати чай?».
  • Не пийте чай на голодний шлунок, краще вживати його після прийому їжі (через 20-30 хв.)
  • Пийте свіжозаварений чай, так як "старий" чай втрачає свої корисні властивості, і може зіпсуватися.
  • Чи не заварюйте чай кілька разів, так як всі корисні властивості він віддає за одне заварювання.

Тепер Ви знаєте, чи шкідливий зелений чай, або будь-який інший сорт. Зрозуміло, що вибір даного напою індивідуальний, і дуже важливо спиратися на своє самопочуття після вживання того чи іншого чаю, навіть найкорисніший напій для більшості, може не підходити Вам.


» » Чи шкідливий чай?