Склад чаю

Фото - Склад чаю

Що ж таке чай? Це напій, який створюється певним чином з чайного куща, чайного листя, вирощених в різних регіонах нашого прекрасного світу за спеціальними технологіями.

Напевно, більшість людей не знають точний склад чаю. Всі знають, що чай - це рослина. Точне його назву - чайний кущ. Способи його обробки дають нам різні сорти і смаки. Хотілося б розібратися в тому, що корисного є в чаї, а також шкідливого. Який його хімічний склад, що входить в зелений і чорний чаї? Почнемо по порядку. Перше, що хотілося б обговорити, - це корисні речовини в складі будь-якого чаю.
Корисні речовини чаю

По-перше, чай містить дубильні речовини (таніни), які зміцнюють капіляри і знижують тиск. Також таніни сприяють активності вітаміну С. Друге - це що знаходяться в складі ефірні масла, вони дають приємний аромат і неповторний емоційний настрій. Третє - це алкалоїди. Серед них - теїн - з'єднаний з дубильними речовинами кофеїн. Кофеїн допомагає поліпшити мислення і діяльність мозку. Крім кофеїну в чаї містяться амінокислоти і білки. Найбільша кількість білків знаходиться в зеленому чаї. Звичайно ж, чай містить вітаміни. Основний вітамін Р, також у чаї присутні вітаміни С, А, Е, К. Ну і останнє - це мінеральні речовини, в них входять кальцій, фтор, йод, натрій, мідь, магній, золото, марганець, кремній. Є органічні кислоти, що додають різні відтінки смаку, пектинові речовини, що зберігають чай від псування.

Ось ми і розглянули корисні властивості чаю, тепер треба обговорити, які шкідливі речовини містяться в чаї.

Шкідливі речовини чаю

Найбільшої шкоди дає міцно заварений чай, тому що в ньому виходить великий вміст кофеїну. Це може погано вплинути на серце, особливо на серце людини, хворої на гіпертонію. Також часте вживання міцного чаю може викликати запори. Доведено що міцний чай погано впливає на шкіру і колір обличчя, може викликати безсоння, запаморочення, погіршення зору, нервові розлади. Зміст теофіліну в чаї має сечогінну дію. Крім цього, він пригнічує з'єднання фосфорної кислоти, що може викликати надлишок шлункової кислоти. Рекомендована добова доза споживання чаю - не більше 5 чашок в день. Ось, напевно, і все по темі шкідливих речовин в чаї. Найголовніше - це пити чай в міру і не надто міцно його заварювати. Найбільша кількість шкідливих речовин міститься в міцному чаї. Хотілося б ще додати, що не слід вживати давно заварений чай, а також кілька разів використовувати чайні пакетики. У них з'являється велика кількість мікробів.

Який хімічний склад чаю?

Обговоримо повний склад чаю. Як здасться на перший погляд, в ньому нічого особливого немає. Але склад його не такий вже і маленький. У свіжозрізаних лист чаю знаходиться близько 9 хімічних компонентів. У них входять поліфеноли, протіди, алкалоїди, глюциди, органічні кислоти, ліпіди, мінеральні солі, хлорофіл і леткі речовини. Точна кількість речовин і склад залежить від сорту чаю, місця зростання, клімату, грунту та інших особливостей. Після збору чайні листи піддаються подальшій обробці, що змінює хімічний склад чаю. Якихось речовин, стає більше, якихось - менше.

Чим відрізняється чорний чай від зеленого


Відзначимо головні відмінності чорного чаю від зеленого. Перше - це помітне відмінність у кольорі, назва говорить сама за себе. Один чай зелений за кольором, другий - чорний. Чорний чай погано впливає на колір зубів, вони темніють. Від зеленого такого ефекту немає. Зелений і чорний чаї відрізняються за смаком. Зелений чай містить більше корисних речовин, ніж чорний. Він потужний антиоксидант. Бажано випивати хоча б одну чашку зеленого чаю в день, він принесе велику користь здоров'ю. Зелений чай можна використовувати для лікування раку, він містить у собі катехін і вітамін С. Також він бореться з вірусами, мікробами і запаленнями. Різні добавки в цьому чаї дають свій позитивний ефект. Наприклад, зелений чай з м'ятою заспокоює. Вживати його часто також не рекомендується тому, що надмірне споживання має сечогінну дію, вимиває кальцій з організму, викликає порушення сну. Рекомендована доза споживання - не більше трьох чашок на день. Найкраще чергувати зелений і чорний чаї. Наприклад, вранці випили чашку чорного чаю, а на обід - зеленого.

Тепер приступимо до плюсів чорного чаю і його відмінностям від зеленого. Чорний чай покращує травлення, позбавляє від втоми, піднімає настрій. Чорний чай можна вживати вагітним жінкам. Зелений чай пити не рекомендується, тому що він завдає шкоди і матері, і майбутній дитині. Немовля може народитися з маленькою вагою. Відмінності у зеленого і чорного чаїв істотні. Схоже тільки одне - кожен з них відмінно втамовує спрагу.

Сорти чорного і зеленого чаїв

Поговоримо про сорти. Сортів чаю величезна безліч, вони буває звичайні, а бувають з різними добавками. В основному, чай відрізняється за назвою, воно залежить від того, де цей чай збирають. Також чаї бувають порошкоподібні, середньолистовий, крупнолістовиє і гранульовані. За сортами вони бувають індійськими, китайськими, цейлонськими, англійськими та іншими. Кожна людина вибирає такий чай, який йому більше подобається, варто спробувати кожен з них.

Сортів зеленого чаю не така велика кількість, як чорного. В основному, зелений чай китайський. Сорти зеленого чаю відрізняються своїми смаковими добавками. Буває зелений чай з мелісою, жасмином, м'ятою та ін. Будь-яка добавка дає неповторний смак. Варто спробувати кожен з них.

Історія чаю

Наостанок поговоримо про історію чаю. Батьківщиною чаю вважається Китай і навколишні райони. Чай був відомий вже в 220-280 роках. Вирощувати його як культуру почали в 350 році нашої ери. У Росії чай стали використовувати в 17 столітті. У той час чай був дуже дорогим. Його могли дозволити собі небагато. Довгий час його пили тільки в Москві. У 19 столітті чай стали продавати скрізь, стали відкривати чайні, з'явився чайний етикет. Головну роль зіграла поява самовара, він почав вважатися головним джерелом російського чайного застілля. Зараз майже кожна людина не уявляє своє життя без чаю. Ми п'ємо чай в будь-який час доби, кому коли подобається. А достаток сортів дає нам велику можливість вибору.

На цьому ми закінчимо розмову про чай. У цій статті ми торкнулися всі важливі питання, що стосуються даного напою. Тепер ми знаємо про сорти чаю, також про те, з чого складається чай, про історію його появи, а також про шкідливих і корисних властивостях чаю. Приємного та корисного чаювання!


» » Склад чаю