Коли з'явився інтернет?

Фото - Коли з'явився інтернет?

Інтернетом вважається міжнародна система єдиних комп'ютерних мереж, побудована на IP протоколах і їх маршрутизації. Офіційно на початок 2012 року кількість зареєстрованих користувачів в Інтернеті досягло 2,3 мільярда чоловік. Інтернет використовують в електронному бізнесі, зв'язку та засобах масової інформації. За допомогою Інтернету люди можуть дивитися фільми, слухати музику, читати книги, а також спілкуватися один з одним. Так коли з'явився Інтернет?

Не кожен з нас знає, що такого явища сучасного життя, як Інтернету, вже більше сорока років. Передбачення цього засобу передачі інформації передбачали багато діячів 19-20 століть. Так російський письменник Одоєвський і англійський письменник Форстер практично з віковою різницею описували у своїх романах поява автоматичної системи, яка обслуговує людство. Цю ж ідею підхоплювали в своїх творах такі фантасти як Айзек Айзімов, Сергій Снігів, Борис і Аркадій Стругацькі. Але мало хто з них припускав, що питання про те, в якому році з'явився Інтернет, буде так скоро мати відповідь. Розвиток техніки і електроніки в XX столітті йшло настільки швидко, що через всього пару десятиліть після Другої Світової війни людство в своєму розвитку вчинила глобальний стрибок.
Історія розвитку Інтернету в світі

Так в якому році з'явився Інтернет? Ось поетапна хронологія розвитку цього масового явища:

 • 1957 - після запуску радянського супутника Міністерство оборони США доручило Агентству з перспективним науково-дослідним розробкам (DARPA) розробити єдину надійну комп'ютерну мережу на випадок війни.
 • 1961 - публікація наукової роботи Леонарда Клейнрока про пакетної комутації стала основою для фахівців DARPA.
 • 2 вересня 1969 - в Каліфорнійському університеті встановлено перший сервер ARPANET (Advanced Research Projects Agency Network), оперативна пам'ять якого становила всього 24 Кб.
 • 29 жовтня 1969 - був успішно запущений перший сеанс зв'язку між двома першими серверами ARPANET, які знаходилися на відстані в 640 кілометрів. Сеанс вели Чарлі Клайн (Каліфорнійський університет) і Білл Дювалль (Стенфордський університет). О 21:00 була здійснена перша спроба передати слово LOGIN, але вдалося відправити лише три символи LOG, після чого мережа деактивовано. О 22:30 сеанс був відновлений і успішно завершений. Саме цю дату вважають днем народження Інтернету.
 • 1972 рік - запущена перша програма електронної пошти, яка відразу стала популярною, з'являється TELNET і протокол пересилки файлів FTP.
 • 1973 рік - мережа отримала статус міжнародної завдяки підключенню через телефонний кабель з Норвегією та Великою Британією.
 • 1 січня 1983 - комп'ютерна мережа ARPANET змінила протокол NCP на TCP / IP, успішно застосовується і в наші дні. Крім цього за мережею ARPANET закріпилося поняття «Інтернет», яке ми всі знаємо.
 • 1984 - поява NSFNet (National Science Foundation Network), розробленого Національним науковим фондом США. Ця мережа мала велику пропускну спроможність і відразу склала конкуренцію ARPANET.
 • 1988 рік - був створений протокол IRC, який допоміг виникненню спілкування в реальному часі (чати).
 • 1989 рік - британський вчений Тім Бернерс-Лі запропонував свою оригінальну концепцію створення Всесвітньої павутини, розробив мову HTML, протокол HTPP, ідентифікатор URL і програму візуалізації World Wide Web (WWW).
 • 1990 рік - мережа ARPANET припинила своє існування, поступившись місцем NSFNet.
 • 1991 рік - Всесвітня павутина отримала свою загальнодоступність і відразу стала популярною завдяки браузеру MOSAIC.
 • 1995 рік - Всесвітня павутина обігнала за своєю популярністю протокол пересилки файлів FTP.
 • 1996 рік - поняття Всесвітньої павутини замінюється поняттям сучасного Інтернету.

Історія розвитку Інтернету в Росії


Коли Інтернет з'явився в Росії? Зазвичай історію зародження російськомовній частині Інтернету (Рунета) описують наступними основними віхами:

 • 22 серпня 1990 - наукова мережа Інституту атомної енергії та ІПК Мінавтопрому вперше підключилася до Інтернету, тому цей день вважається днем зародження російського Інтернету.
 • 19 вересня 1990 - перший домен Радянського Союзу .su був зареєстрований в міжнародній базі даних.
 • 7 квітня 1994 - перший домен Російської Федерації .ru був зареєстрований в міжнародній базі даних.

Сьогодні підключення до Інтернету як у Росії, так і в усьому світі, можливо через кабельне телебачення, телефон, радіоканали, супутники зв'язку, стільниковий зв'язок. Офіційно в Росії день Інтернету відзначається 30 вересня.


» » Коли з'явився інтернет?