Як налаштувати велосипед?

Фото - Як налаштувати велосипед?

Для того, щоб комфортно їздити на велосипеді, необхідно правильно його налаштувати. Звичайно, найкраща регулювання велосипеда - це звернення до фахівців у звичайну веломастерськую. Але все ж самі елементарні речі можуть зробити і початківці велосипедисти. Отже, як правильно налаштувати велосипед?

Налаштування велосипеда складається з наступних частин:

 • регулювання керма;
 • регулювання сідла;
 • регулювання гальм;
 • регулювання перемикачів швидкостей.

Якщо ви все-таки задумалися над тим, як налаштувати велосипед, давайте розглянемо кожну регулювання по окремо.
Регулювання керма

В ідеалі велосипедист повинен комфортабельно тримати кермо, сидячи в будь-якому положенні на велосипеді. При правильному положенні і висоті керма лікті, спина, шия, поперек, і кисті рук не повинні напружуватися, а вже тим більше затікати.

 1. Положення керма. Вважається, що при правильному положенні керма шосейного велосипеда нахил хребта не повинен сильно відхилятися від кута в 90 градусів, а при правильному положенні керма гірського велосипеда, нахил хребта велосипедиста повинен становити кут в 45 градусів. Сядьте на велосипед і визначте положення керма відносно передньої втулки (так званої деталі в центрі переднього колеса). На шосейних велосипедах кермо повинен закривати втулку, на гірських велосипедах кермо буде перебувати на дюйм попереду втулки. Природно, щоб змінити положення керма, потрібно встановити або довгий, або короткий винос керма.
 2. Висота керма. Вважається, що для того, щоб визначити висоту керма, потрібно покласти лінійку на сідло так, щоб вона вийшла вперед керма. Для шосейних велосипедів висота керма буде визначатися в діапазоні від висоти сідла до 4 дюймів нижче, а для гірських велосипедів - в діапазоні від висоти сідла до 3 дюймів нижче. Правда якщо велосипедисту комфортніше їздити з високо піднятим кермом, можна його відрегулювати і вище. Для того, щоб налаштувати кермо, відкрутіть болт збоку керма і піднімаючи або опускаючи винос, встановіть потрібне положення.

Регулювання сідла

Положення сідла - одне з найважливіших складових при їзді на велосипеді. Воно визначається висотою сідла, кутом нахилу сідла і положенням сідла вперед-назад.

 1. Висота сідла. Вважається, що висота сідла визначається в положенні сидячи на сідлі, коли одна з ніг знаходиться в повністю витягнутому стані на педалі в її нижній точці. Якщо нога насилу стосується педалі, то потрібно зменшити висоту сідла, якщо ногу, навпаки, не розігнути, то сідло необхідно підняти. При цьому потрібно враховувати, що підсідельний стрижень не повинен виходити вище нижньої позначки, зазначеної виробником, інакше це може привести до поломки велосипеда. Для регулювання висоти достатньо відкрутити болт, що фіксує підсідельний стрижень, і встановити його на потрібну висоту.
 2. Кут нахилу сідла. Комфортне положення сідла - або паралельне землі, або що відходить не більше ніж на 3 градуси вгору або вниз. Якщо вас не влаштовує паралельність сідла, знайдіть болт (або два болти) на підсідельному стержні, і регулюючи його (їх), встановіть потрібне положення.
 3. Положення сідла вперед-назад. Вважається, що правильне положення сідла визначається таким чином: сядьте на велосипед і переконайтеся, що одна педаль знаходиться на одній горизонтальній лінії з шатуном, потім прикладіть будь схил від коліна вниз (для цього може згодитися нитка з вантажем). Якщо схил перетинає вісь педалі, положення сідла ідеально, якщо це не так, відрегулюйте положення сідла болтом на підсідельному стрижні.

Регулювання гальм


Отже, як налаштувати гальма на велосипеді? Гальмівні колодки необхідно правильно закріпити до бічних частинах обода колеса, причому відстань між ободом і колодками має становити 2-3 мм. Коли ми натискаємо на рукоятку ручного гальма, колодки притискаються до обода і відбувається гальмування. Коли ми відпускаємо рукоятку, колодки зобов'язані повернутися у вихідне положення, при цьому відстань між рукояткою ручного гальма і ручкою керма має бути близько 25 мм.

Регулювання перемикачів швидкостей

Якщо ви змогли налаштувати кермо, сідло і гальма, то напевно ставите питанням, як налаштувати швидкості на велосипеді. Вважається, що настроювати перемикачі швидкостей повинен фахівець, так як в домашніх умовах це у новачка навряд чи вийде. Сучасні швидкісні велосипеди оснащені переднім і заднім перемикачами. Завдання переднього перемикача (відводки) - пересувати і встановлювати ланцюг на певній зірочці механізму каретки, завдання заднього перемикача (редуктора) - пересувати і встановлювати ланцюг на певній зірочці, а також натягувати ланцюг, так як форма зірочок в залежності від обраної швидкості різна, а довжина ланцюги одна.

Отже, як налаштувати перемикачі на велосипеді? Розглянемо кожен перемикач окремо:

Налаштування відводки:

 • встановити отводку на рамі в правильному положенні, при якому ланцюг повинна перебувати над найбільшою зірочкою на 1-3 мм;
 • помістити ланцюг на маленьку зірочку, потім натягнути трос і затягнути болт для затиску;
 • закріпити крайні положення відводки регулюючими болтами.

Якщо відводка правильно встановлена, то ланцюг буде плавно пересуватися з маленькою зірочки і навпаки.

Налаштування редуктора:

 • прокрутите педалі, потім поставте ланцюг на маленьку зірочку;
 • відкрутіть регулюючий болт троса редуктора, натягніть трос зі всієї сили і затягніть болт;
 • трохи відкрутіть регулювальний болт довжини троса ланцюга і натягніть трос ще сильніше;
 • за допомогою важеля поставте ланцюг на наступну зірочку, при цьому ланцюг повинна переміщатися беззвучно.

При регулюванні перемикачів швидкостей потрібно враховувати те, що зміна положення перемикачів має відбуватися лише під час обертання педалей вперед.


» » Як налаштувати велосипед?