Що таке інтернет-провайдер?

Фото - Що таке інтернет-провайдер?

Інтернет-провайдер - дуже важлива ланка в підключенні до Всесвітньої павутини. Саме завдяки йому ви можете виходити в Мережу і користуватися всіма сучасними онлайн-сервісами. У цій статті ми докладніше розповімо, що це таке, а крім того, вас може зацікавити стаття Що таке провайдер. Ну а якщо вас цікавлять більш практичні питання, наприклад, як перевірити швидкість з'єднання або дізнатися свій тариф, загляньте в розділ Швидкість Інтернету на нашому сайті.
Що робить інтернет-провайдер

Якщо перевести загадкове слово «інтернет-провайдер» на більш зрозумілу мову, то виявиться, що це просто постачальник послуг Інтернету. Іншими словами, це компанія, яка надає вам підключення до Мережі. В інтернет-провайдери можна записати і фірми, що забезпечують кабельне підключення до Інтернету, і стільникових операторів, які дають можливість виходити в Інтернет з мобільного телефону через стільникову мережу.

На глобальному рівні доступ до Інтернету надають магістральні провайдери. Вони зазвичай не мають справи з рядовими користувачами, а продають свої послуги місцевим, менш великим провайдерам, хоча бувають і винятки. Так, наприклад, в Росії до числа найбільших магістральних провайдерів відносяться Ростелеком, Мегафон, МТС і Вимпелком, які і працюють з індивідуальними абонентами, і перепродують доступ до Інтернету дрібним місцевим компаніям.

Щоб у кінцевого користувача з'явився Інтернет, провайдер повинен пов'язати його з глобальною мережею. Мережевий кабель, яким ви користуєтеся у своїй квартирі, тягнеться до мережного комутатора провайдера, до якого підключені й інші квартири у вашому домі. Від комутатора кабель йде до шлюзу, який зазвичай обслуговує відразу цілий район або мікрорайон. Далі слід з'єднання з головним вузлом провайдера, до якого підключені всі його абоненти, а сам вузол провайдера, в свою чергу, підключається до вузла магістрального провайдера. Останньою зупинкою на шляху до глобального Інтернету є точка приєднання мережі магістрального провайдера до мереж інших провайдерів, в тому числі закордонних.


» » Що таке інтернет-провайдер?