Як зробили інтернет?

Фото - Як зробили інтернет?


Інтернет - це глобальна система, що складається з об'єднаних комп'ютерних мереж. Сьогодні за допомогою нього утворена інформаційне середовище, яка охоплює всю планету і служить фізичної інфраструктурою для Всесвітньої павутини. Хто ж стоїть за створенням одного з найбільш великих винаходів людства?

Інтернет в звичному для нас вигляді з'явився приблизно в середині 1990-х років, але початок йому поклав один з проектів Оборонного департаменту США (DARPA), запущений в 1969 році. У завдання проекту входило створення безперебійної цифрового зв'язку за умови можливих військових зіткнень. За його реалізацію взялися провідні американські університети.

Не буде перебільшенням сказати, що 29 жовтня 1969 стало переломним моментом в історії розвитку інформаційних технологій. О 9 годині вечора між двома комп'ютерами мережі ARPANET (прототип інтернету), один з яких знаходився в Каліфорнійському університеті Лос-Анджелеса, а інший - за 600 кілометрів в Стенфордському університеті, провели сеанс передачі даних. Спроба виявилася успішною, і саме в цей день можна відзначати день народження інтернету.

У 1971 році була винайдена програма для відправки та отримання поштових повідомлень - mail. Вона стала настільки популярною, що протягом 70-х років найчастіше мережею користувалися для роботи з поштовою програмою (почали «ходити» перші поштові розсилки) або з дошкою оголошень.


1 січня 1983 мережа ARPANET змінила протокол з NCP (Network Control Program) на TCP / IP, використовуваний і в наші дні. У ті роках ARPANET стала настільки популярною, що саме цю мережу асоціювати з інтернетом. Хоча незабаром у ARPANET виник солідний конкурент - Міжуніверситетська мережу NFSNet, що об'єднувала кілька дрібніших мереж і працювала набагато швидше.

У 1989 році в ЦЕРНі (Європейської організації з ядерних досліджень) народилася ідея і була опрацьована концепція Всесвітньої павутини, тобто передачі гіпертекстових документів через інтернет - WWW (World Wide Web). Заслуга в її винахід належить британському вченому Тіму Бернерс-Лі. Саме його називають «батьком» сучасного інтернету. Він же почав розробляти протокол Http і мова програмування HTML. Вже не за горами було написання графічного протоколу для розробки гіпертекстових браузерів, а вони, як відомо, багато в чому і зробили інтернет широко поширеним і доступним.

У 1990 році мережа ARPANET канула в лету, програвши по всіх фронтах NSFNET. У тому ж році була проведена перша успішна спроба приєднання до мережі за допомогою телефонного набору. У 1991 році web-технології стали загальнодоступними, і сьогодні ними користуються, за різними підрахунками від 1 до 1,5 мільярда чоловік, тобто кожен п'ятий житель Землі.


» » Як зробили інтернет?