Яке пити молоко?

Фото - Яке пити молоко?

Ось уже протягом багатьох років молоко залишається одним з основних і корисних продуктів харчування. Кальцій, який входить до складу молочних продуктів, необхідний, передусім, для будови і здорового росту зубів, кісток, волосся і нігтів. Поговоримо, яке молоко можна пити і в чому полягає його користь.

Інститут харчування РАМН розробив рекомендовані норми вживання коров'ячого молока, згідно з якими, людина повинна вживати 116 кг молока на протязі року.
Користь коров'ячого молока

Коров'яче молоко містить велику кількість поживних речовин. Зокрема, в ньому багато вітамінів, мінеральних речовин, вуглеводів, білків і жирів. Дані компоненти необхідні для повноцінної і нормальної життєдіяльності організму.

Які вітаміни є в молоці

У коров'ячому молоці багато вітамінів А, C, D і вітамінів групи B. Всі вони позитивно впливають на організм людини. Так, наприклад, вітамін А чинить благотворний вплив на імунну систему, зір, кістки, шкіру і волосся. Вітамін С захищає тканини організму від вільних радикалів, а також бере участь у формуванні волокон колагену. Вітамін D впливає на клітини нирок і кишечника і стимулює вироблення білка. Вітаміни групи B відіграють велику роль у клітинному метаболізмі.

Мінеральні речовини молока

Коров'яче молоко багате на мінеральні речовини. Зокрема в ньому багато кальцію, магнію, калію, натрію, цинку, міді, сірки і фосфору.

Кальцій - це найважливіший мікроелемент молока. Коли пошкоджуються судини, кальцій бере активну участь у згортанні крові, впливає на життєдіяльність і проникність клітин. Він відіграє велику роль у будівництві кісткових клітин, оскільки 99% цього мікроелемента міститься в зубах і скелеті людини.

Магній необхідний для розвитку імунітету дитини, підвищує його стійкість до шлунково-кишкових захворювань. Магній також сприяє швидкому загоєнню ран.


Мікроелементи калій і натрій відіграють важливу роль в організмі людини. Так, наприклад, калій бере участь у функціонуванні м'яких тканин, у водно-сольовому обміні, підтримує баланс рідини всередині клітини. Особливо він важливий для роботи серцевого м'яза. Коли калію недостатньо, натрій займає його місце в клітці. Цинк бере участь в обміні речовин, позитивно впливає на імунну систему, підтримує цілісність зубів, необхідний для здорового стану шкірних покривів.

Мідь доставляє в організм людини необхідні речовини. Це, в свою чергу, сприяє нормальному обміну речовин. Наявність міді сприяє інтенсивному росту та формуванню тканин, клітин, а також стрімкого будовою ферментів і білків.

Сірка і фосфор також надають позитивний вплив на людський організм. Таким чином, мінеральні речовини і вітаміни, які містяться в молоці, благотворно впливають практично на всі системи та органи людини.

Корисні властивості молока

Коров'яче молоко корисно пити для профілактики захворювань серцево-судинної системи. Воно запобігає появі інсультів, інфарктів, спазмів, зміцнює судини, нормалізує артеріальний тиск. Молоко корисно також для органів травного тракту, допомагає при печії. Воно виводить шкідливі та отруйні речовини з організму людини, допомагає при головних болях, безсонні, депресивних станах, стимулює працездатність мозкової діяльності, сприятливо впливає на роботу легенів і нирок.

Багато хто задається питанням: яке пити молоко? Переважно пити свіже молоко, оскільки в процесі теплової обробки молоко втрачає свої корисні властивості і мінеральні речовини.

Корисні властивості козячого молока

Козяче молоко вважається найкориснішим молочним продуктів серед всіх інших. Воно добре засвоюється організмом і не викликає розлади шлунково-кишкового тракту. За хімічним складом і властивостями козяче молоко близько до складу коров'ячого молока. Відмінність полягає лише в більш високій кількості жиру, кальцію і білка. У козячому молоці багато вітаміну А і трохи більше, ніж у коров'ячому, заліза і магнію. За складом бета-казеїну козяче молоко наближається до грудного молока. Таким чином, людина може пити як коров'яче, так і козяче молоко. Обидва цих продукту містять багато корисних речовин, необхідних для повноцінної і нормальної життєдіяльності організму. На допомогу вам також інші статті з нашого сайту: Яке молоко краще і Чим корисне молоко.


» » Яке пити молоко?