Як зупинити кров при порізі?

Фото - Як зупинити кров при порізі?
Дивіться відео

Як зупинити кров при порізі?

Ніхто з нас не застрахований від нещасних випадків та отримання різного роду побутових травм. Однією з найпопулярніших побутових травм є поріз. У разі отримання порізу часто важливо не стільки подальше його лікування, скільки необхідність зупинити кров.

У цій статті якраз і розповімо, як зупинити кров при порізі.

Невеликий поріз


При невеликому порізі кров можна зупинити, просто затиснувши рану на невеликий проміжок часу ватним тампоном або шматочком чистої тканини. Крім того, допомогти можуть народні засоби - хлібний м'якуш або подорожник. Останній варіант відмінно згодиться, якщо ви порізалися, відпочиваючи на природі. Лист подорожника необхідно просто прикласти до рани, проте не забудьте його попередньо помити. Хлібний м'якуш перед додатком до рани необхідно злегка змочити.

Коли кров зупиниться, необхідно продезинфікувати рану перекисом водню і заліпити травмоване місце лейкопластиром щоб уникнути зараження. Якщо перекису водню під рукою немає, знезаразити рану можна за допомогою мила - просто намочіть шматочок мила і змастіть їм ранку. Також відмінно для дезінфекції підійде зеленка або йод.

Про способи обробки рани читайте в статті Як обробити рану.

У здорової людини такі ранки зазвичай гояться за 2-3 дні.

Глибокий поріз

Кров зупиняється швидше, якщо порізаний ділянку тіла розташовується вище рівня серця, а тому в першу чергу постарайтеся прийняти таке положення, щоб це правило дотримувалося. Тепер, якщо в рану потрапив шматочок розбитого скла або інший чужорідний предмет, витягніть його, потім візьміть бинт або клапоть чистої тканини і притисніть їм рану. Коли кров зупиниться, обов'язково обеззаразьте рану одним з вищеописаних способів і туго забинтуйте її.

Якщо ви не можете зупинити кров, а також якщо глибоко в рані залишилися осколки скла або інших сторонніх предметів, обов'язково зверніться за кваліфікованою медичною допомогою.

Додаткові рекомендації читайте в статтях Як зупинити кров і Що робити при кровотечі.


» » Як зупинити кров при порізі?