Як вилікувати рану?

Фото - Як вилікувати рану?

Почнемо зі звичайною рани. При пошкодженні тіла головне - відразу ж видаляти сторонні предмети, які при пораненні могли потрапити в рану. Якщо пошкодження обширні, а знаходяться поруч люди не мають медичних навичок і не знають, що потрібно робити, вони можуть хоча б продезінфікувати її борним спиртом або саліцилової кислотою. Застосовувати йод або зеленку небажано - рана може бути глибокою, і ці препарати здатні завдати опіки, які гоїтися будуть дуже довго.

Щоб зупинити витікання крові, знадобиться давить. Так як вилікувати рану глибокого проникнення самостійно неможливо, слід викликати медиків якомога швидше. Однак навіть такі примітивні заходи, прийняті своєчасно, допоможуть швидкому загоєнню.
Як вилікувати гнійну рану

  • Зазвичай нагноєння лікуються під пильним наглядом лікаря. Це не заважає надавати допомогу медицині перевіреними народними методами. Одним із способів, як вилікувати рану, яка встигла нагноиться, є примочки з соку алое або змазування їм же. Непогано для цих цілей підходить і журавлина.
  • Немає цих рослин під рукою - пошарте по погребу і холодильника. Кров'яна кірка і утворився гній непогано усуває квашена капуста, так само як і її розсіл.
  • Для якнайшвидшого загоєння нагноений народ здавна використовував морква, так як вилікувати гнійну рану вона може в лічені дні. Товчене листя цього коренеплоду теж цілком справляються з цим завданням.
  • Вилікувати нагноівшіеся рану допоможе мед, розтертий з несолоним салом у співвідношенні 6 до 2. Пошкодження слід спочатку очистити і продезинфікувати, після чого накласти пов'язку. Змінюючи її раз на добу, можна домогтися повного очищення і швидкого загоєння протягом тижня.
  • Більш жорсткий спосіб, як вилікувати рану з гноєм - зробити мазь з рівних частин козячого жиру і подрібненої цибулини плюс половинна доза солі. Все це перетирається, і склад кладеться на рану. Спочатку потерпілому буде дуже боляче, поки мазь витягує гній. Зате заживає рана потім дуже швидко.

Детальніше читайте в матеріалі Чим витягнути гній.

Для швидкого загоєння

Як не дивно, в цьому допоможе пекуча кропива. Природно, у висушеному вигляді. Збираються тільки листя, без стебел, просушуються на сонці (при браку часу можна скористатися слабо нагрітій духовці з відкритими дверцятами). Суха кропива перетирається в порошок, яким і засипаються рани. З такою присипкою гнійники заростають дуже швидко. Досить користуватися нею раз на добу. Про те, якими методами ще можна користуватися, читайте докладніше у статті Як прискорити загоєння.


» » Як вилікувати рану?