Чим обробити опік?

Фото - Чим обробити опік?

Опік - це місцеве пошкодження тканин організму внаслідок зовнішнього впливу травмуючих чинників. Виділяють термічні опіки, хімічні та променеві. Залежно від виду ураження відрізняється і те, чим можна обробити опік.

  • Обробка рани при термічному опіку. - Рану необхідно охолоджувати в проточній воді або ємності з прохолодною водою не менше 15 хвилин, потім промокнути стерильною серветкою, обробити будь-яким дезинфікуючим розчином і накласти стерильну пов'язку. Якщо площа опіку невелика (не більш розміру долоні), його можна лікувати самостійно. У цьому випадку дає хороші результати обробка опіку Оксициклозоль, синтомициновой емульсією або пантенолом.
  • Чим обробити опік від хімічних речовин. - Хімічний опік ускладнюється тим, що хімікат може надати і додаткове отруйну дію. Тому рану слід промивати проточною водою, поки зникне запах хімікату. Потім уражене місце промивається нейтрализующим реагентом (при опіку кислотою - 2% розчином питної соди, якщо опік від лугу - 2% розчином оцту). Після промивання на рану накладається стерильна пов'язка без просочення ліками, тому ліки можуть утворювати сполуки з вражаючим речовиною. Потім з хімічним опіком, не дивлячись на його розміри і ступінь, рекомендується звернутися до лікаря.
  • Обробка при сонячному опіку - Якщо людина обгорів на сонці, уражені місця шкірного покриву слід змастити вазеліном або зволожуючим кремом. Якщо утворилися міхури, до них найкраще прикласти компрес зі слабким розчином марганцівки.

» » Чим обробити опік?