Чому кров червона?

Фото - Чому кров червона?

Дивіться відео

Чому кров червона?

Кров включає білок, який називається гемоглобіном. Гемоглобін містить залізо і транспортує кисень, коли в ньому з'являється необхідність. Зрозуміти, чому кров червоного кольору, можна, розібравшись в її складі. Кров містить еритроцити, що забарвлюють її в відтінки червоного.

Відмінності в насиченості забарвлення викликані зміною вмісту кисню. Артерії транспортують кров до кожного органу тіла. Тонкі капіляри розподіляють по клітинам не тільки кисень, але й інші корисні речовини.

Кисень потрапляє в легені разом з повітрям. Дрібні бронхи закінчуються великою кількістю легеневих пухирців, що мають тонкі стінки. Газообмін виробляється саме в них. Кисень, що міститься в альвеолах, потрапляє в кров, насичуючи її, а шкідливий вуглекислий газ займає його місце. Темна кров, збагачена киснем, набуває яскраво-червоний відтінок і стає артеріальною.

Тепер ви знаєте, чому кров червона. Необхідний організму кисень з'єднаються з гемоглобіном, що знаходяться в червоних тільцях - еритроцитах. Надійшла в серцевий м'яз чиста кров виштовхується в судини великого кола кровообігу, переміщаючись по яких, живить органи і тканини.

Вам буде також цікава стаття Що таке кров.


» » Чому кров червона?