Які є візи?

Фото - Які є візи?

Між Росією та іншими країнами світу існує візовий режим. Віза - це дозвіл, який необхідно для відвідування тієї чи іншої країни, незалежно від мети поїздки. Необхідно пам'ятати, що віза необхідна не тільки для відвідування країни, але також і для її перетину транзитом.
Основні види віз

На перший погляд може здатися, що нескладно розібратися в тому, які є візи: туристична, ділова і гостьова. Але не все так просто, видів віз насправді дещо більше, також різниться перелік документів, які необхідно надати для отримання бажаної візи.

Сьогодні візи можна поділити на кілька видів: це короткострокова і довгострокова віза - по тривалості поїздки, а також мультівізи- за призначенням - туристична, гостьова, рабочая- віза «по прибуттю» і транзитна віза. Важливо знати, що кожна віза має свій код, наприклад, 001 або 002, а також перелік необхідних для отримання документів.

Короткострокові та довгострокові візи

Це ті візи, які розрізняються за тривалістю перебування в країні. Якщо короткострокова віза дає право найчастіше на одноразовий в'їзд в країну з заздалегідь обумовленою метою, то довгострокова віза дозволяє перебувати в країні в рамках зазначеного більш тривалого терміну. Короткострокові візи - це, в основному, туристичні, ділові і транзитні візи, а довгострокові - студентські та робітники.

Мультивіза (або багаторазова віза) дозволяє відвідувати країну з деякою періодичністю, прикладом може бути необхідність приїжджати в одну країну раз в квартал для ведення переговорів з діловими партнерами. Важливо знати, що, маючи мультивізу, людина не може в сумі перебувати в країні, наприклад, більше трьох місяців протягом одного року.

Візи для роботи

Для того щоб знати, яку візу відкривати, необхідно визначитися з метою поїздки в бажану країну.

  • Якщо потрібно їхати працювати, необхідно відкривати робочу візу. Але важливо знати, що для оформлення робочої візи необхідні документи, надані компанією-найманцем. До того ж, зарубіжна компанія, яка збирається брати на роботу іноземця, повинна мати на це дозвіл своїх властей. Термін дії даного типу візи може варіюватися, але він порівняно тривалий.
  • Ділова віза видається людині також на вимогу сторони, яка запрошує до себе. Метою поїздки по діловій візі може бути тільки рішення або допомогу у вирішенні різних ділових питань, але ніяк не робота або навчання в країні відвідування. Ці візи можуть бути одно-, дво- і багаторазові, а також мультивізи.
  • Серед віз, призначених для роботи за кордоном, можна виділити також журналістську візу. Вона необхідна для журналістської роботи не у всіх, але в деяких країнах світу, а саме: на Кубі, в Ірані, Зімбабве, Саудівській Аравії, Північній Кореї і США (I-visa).

Віза для навчання

Розбираючись в тому, які бувають візи, необхідно виділити візу, призначену для навчання в іншій країні, або студентську візу. Для того щоб отримати студентську візу, необхідно надати не тільки особисті документи та запрошення на навчання ВУЗу, де людина збирається вчитися, але також пред'явити підтвердження про те, що є можливість оплатити це навчання.


Це може бути особистий банківський рахунок, де є необхідна для оплати сума, а також дані спонсора або фонду, який оплачуватиме навчання. Важливо знати, що не всі держави дозволяють іноземним студентам працювати в країні. А якщо є бажання вчитися в Алжирі, для цього необхідно буде оформити не студентську, а туристичну візу.

Віза для відпочинку і подорожей

Кожному необхідно знати, яку візу робити для поїздки в країну, метою якої є подорож і туризм. Ця віза так і називається - туристична. Тривалість перебування в країні з такою візою в середньому 2-3 тижні, найчастіше це одноразовий в'їзд в країну.

Ця віза не дає права тривалого перебування в країні, а також працевлаштування. Для короткочасних робіт під час поїздок існує віза для вільної роботи, якої найчастіше користується молодь для сезонної або короткочасної роботи під час відпочинку.

Візи для важливих гостей країни

Існує також дипломатична або офіційна віза, яка видається власникам дипломатичних паспортів. Для особливих, важливих гостей країни, які не мають дипломатичного статусу, існує віза ввічливості, яка вимагає також особливого і чемного поводження з її володарями.

«Любовні» візи

Необхідно знати, яку зробити візу для того, щоб заручитися з громадянином іншої країни на його території? Для цього існує весільна віза. Вона має свої обмеження в часі - видається на період підготовки до весілля. Далі необхідно оформляти подружню візу для подальшого перебування в країні. Також подружня віза необхідна для того, щоб сім'я другої половинки громадянина країни могла оселитися там же.

Шенгенська віза

Така віза діє на території 26 країн, які підписали спеціальний договір. Маючи одну Шенгенську візу, можна безперешкодно перетинати кордони всіх цих країн для туризму і подорожей.

Інші види віз

  • Іммігрантське віза видається один раз людині, яка бажає покинути країну. На наступні рази необхідно буде отримати посвідчення резидента, яке дасть можливість багаторазового в'їзду в бажану країну.
  • Віза спеціальної категорії ще називається австралійської візою. Вона видається майбутнім жителям Нової Зеландії при в'їзді в країну.
  • Транзитна віза видається для перетину тієї чи іншої країни на короткий термін, в середньому на три дні. У деяких країнах необхідно мати транзитну візу навіть у тому випадку, якщо літак сідає в аеропорту на дозаправку, а пасажир не покидає борт літака. Транзитні візи можуть бути одно- і дворазові.

» » Які є візи?