Що таке ром?

Фото - Що таке ром?

Ром - надзвичайно вишуканий напій, його приємний гіркуватий обпалюючий смак широко відомий серед справжніх цінителів елітного алкоголю, однак основна маса росіян, що таке ром дізналися порівняно недавно.


Отже, ром - це міцний алкогольний напій, основним виробником якого є країни Карибського моря (Ямайка, Барбадос, Куба, Пуерто-Ріко та ін.). Звичайне вміст спирту в напої буває 40-55%, але іноді можна зустріти і 75% ром.

Сік цукрового очерету або патока, одержувана при виробництві цукру, є основним складовим, з чого роблять ром, але напій зовсім не солодкий, так як солодкість зникає в процесі бродіння, а іноді зустрічається солодкуватий присмак у деяких сортів темного рому пояснюється додаванням в них паленого цукру . До складу рома крім патоки входять натуральні добавки, такі як м'ята, кориця і різні пахучі трави.
Технологія виробництва рому

Виробництво рома не терпить поспіху і суєти. Спочатку на основі продуктів від виробництва цукру ставлять так звану брагу, яка зброджується протягом деякого часу. Потім «бражку» дистилюють, тобто в кілька етапів переганяють її, додаючи смакові добавки, а після отриману прозору рідину переливають у бочки і витримують кілька років, тим самим отримуючи ромовий спирт. І тільки після всіх цих маніпуляцій отриманий алкоголь піддається купажування, а саме змішується з цукровим сиропом, Клером і водою.

Треба відзначити, що процес дистиляції не може бути стандартним, так один вид рому переганяють через патоку, а інший більш важкий через перегінний апарат.

Види рома

Цей знаменитий напій піратів може бути світло-жовтого, світло-коричневого і майже чорного кольору з золотим відливом. Чим темніше напій, тим різкіше і терпче його смак.

Насправді є десятки різновидів рому, але, як правило, його поділяють на два основних типи: сільськогосподарський 10% (Rum industrielle) і промисловий 90% (Rum Agricole), однак є ще один не надто поширений вид рому - тафья, який, як правило, вживають там, де виготовлений напій. Серед широкого кола споживачів найбільш популярний світлий промисловий ром, який має більш тонкий смак і аромат.

Як п'ють ром

Ром п'ють в чистому вигляді або ж додають його до складу коктейлів та пуншей. Класичний витриманий ром (anejo) як коньяк або віскі подають зазвичай після їжі в келихах з товстими стінками і обов'язково з льодом. Для змішаних напоїв в ром додають фруктові соки, сиропи або газовані напої і подають їх як аперитив перед трапезою.