Чи можна відмовитися від дитини?

Фото - Чи можна відмовитися від дитини?


Ситуацій, коли виникає питання, чи можна відмовитися від дитини, буває тільки дві - це добровільне бажання батьків або батьків, або відмова від дитини в пологовому будинку. Детальніше про процедуру можна прочитати тут. Розглянемо кілька типових ситуацій і алгоритми дій.
Відмова від дитини в пологовому будинку

З точки зору гуманізму, обставин, які дали б матері право відмовитися від дитини в пологовому будинку, просто не існує. Батьківські права та обов'язки ніхто не відміняв, а дитина - не річ, щоб від нього просто відмовитися. Але засуджувати жінок, що йдуть на такий крок, теж ніхто не в праві. У них є два варіанти для того, щоб на законних підставах відмовитися від дитини. Якщо мати вважає, що не в змозі виконувати свої батьківські обов'язки з різних причин або дитина невиліковно хворий, неповноцінний, і мати не бажає або не може правильно за ним доглядати.

  • Перший варіант - це залишення в пологовому будинку.
  • Другий - коли дається згода на усиновлення.

Все це, еонечно, має на увазі добровільна відмова від дитини. Але в разі відмови матері від дитини, вона все ж не позбавляється батьківських прав. Це рішення виносить суд на підставі ухилення від виконання обов'язків батьків. Якщо не виплачуються аліменти, суд так само позбавляє батьківських прав.

Якщо мати без поважних причин відмовилася забрати дитину з пологового будинку або іншого лікувального, виховного закладу, суд так само може позбавити її батьківських прав. Після відмови від дитини або позбавлення батьківських прав потім буде неможливо повернути дитину назад або усиновити, вдочерити іншого.

Позбавлення батьківських прав

Якщо навіть батьки дитини розлучилися до його народження, і мати вийшла заміж повторно, то в свідоцтві про народження буде писатися ім'я справжнього батька. Якщо в ході судового розгляду з проведенням ряду генетичних експертиз, батьківство не буде доведено, то відповідно ніхто нав'язувати батьківські права не стане.

Інше питання, коли один з батьків добровільно відмовляється від дитини, наприклад, батько, який абсолютно не бере участь в житті нащадка. У всіх випадках, лише суд може прийняти рішення про позбавлення батьківських прав, якщо заявниками є або один з батьків, або особа, яка замінює фактично батька, а також прийомні батьки, піклувальники або опікуни, прокурор, органи опіки за неповнолітніми, будинки дитини, інтернати итд. Згідно ст. 69 СК РФ, батьків можуть позбавити батьківських прав, якщо буде доведено їх винна поведінка, а саме ухилення від обов'язків виховання моральності або фізичного розвитку, навчання або корисної праці.


» » Чи можна відмовитися від дитини?