Як відмовитися від дитини?

Фото - Як відмовитися від дитини?

Як не прикро, але в житті зустрічаються ситуації, коли батьки виявляються вимушеними оформити відмову на своїх дітей. Як показує статистика, від дітей найчастіше відмовляються відразу після їх народження. Причинами відмов зазвичай є важкі вроджені захворювання або каліцтва у дітей, юний вік матері, важке матеріальне становище. Прийняти рішення про відмову від власної дитини дуже складно, але якщо воно все-таки прийнято, то дізнайтеся у нас, як відмовитися від дитини, та ознайомтесь з юридичною стороною даного питання.

Майте на увазі, що в сучасному сімейному кодексі немає статті, яка дозволяє оформити відмову від дитини. Але держава дає можливість батьками за їх заявою відмовитися від дитини. Однак батьки повинні розуміти, що відмовитися від дитини - не означає відмовитися від участі у її вихованні і в матеріальному змісті.
Як можна відмовитися від дитини

Якщо з яких-небудь причин жінка не хоче забирати своєї новонародженої дитини додому, то ще перебуваючи в пологовому будинку, вона повинна написати відповідну заяву. На підставі цієї заяви інформація про дитину передається в органи опіки та піклування, які поміщають малюка до будинку маляти.

Протягом шести місяців мати зберігає свої батьківські права щодо дитини. Якщо після закінчення цього часу вона не змінить свого рішення, то дитина може бути передана на усиновлення чи виховання в сім'ю опікуна.

При відмові матері від своєї новонародженої дитини чоловік, бабусі з дідусями та інші родичі мають право забрати дитину і оформити над ним опікунство.

Як батькові відмовитися від дитини


Якщо батько хоче відмовитися від своєї дитини, то він повинен спочатку звернутися в будь-яку нотаріальну контору. Нотаріус допоможе йому написати за відповідною формою заяву на відмову від дитини і запевнить його. Після цього батько подає цю заяву в суд по цивільних справах. Судове засідання проводиться з обов'язковою участю прокурора. Таким чином, батько може відмовитися від дитини тільки на підставі рішення суду.

Деякі чоловіки відмовляються від дітей, не бажаючи платити аліменти на їх утримання. Однак навіть якщо суд винесе рішення про позбавлення батька батьківських прав, воно все одно не звільнить його від зобов'язань з матеріального утримання дитини, тобто від виплати на нього аліментів. Біологічний батько дитини, навіть відмовився від нього, може бути звільнений від аліментів тільки у разі усиновлення дитини іншою людиною.

Якщо чоловік впевнений, що не є біологічним батьком дитини, то він повинен звернутися до суду з цивільних справ з позовом про оскарження батьківства. В даному випадку чоловік не повинен задаватися питанням про те, як батькові відмовитися від дитини, а пройти генетичну експертизу. Результати даної експертизи дозволяють з точністю до 99,9% встановити батьківство або виключити його.

Якщо аналіз ДНК покаже, що чоловік не є біологічним батьком дитини, то його запис про батьківство у свідоцтві про народження буде анульована. Природно, в такому випадку не виникне і матеріальних зобов'язань між дитиною і цим чоловіком.

Як відмовитися від дитини, якщо він був усиновлений

Відповідно до Сімейним кодексом, усиновителі та батьки володіють однаковими правами і однаковими обов'язками. Тобто, для того, щоб оформити відмову від усиновленої дитини, батьки повинні звернутися до нотаріуса для написання заяви, а потім до суду. При цьому усиновлювачі не повинні забувати, що навіть якщо суд прийме рішення про скасування усиновлення, то воно не звільнить їх від обов'язку сплачувати аліменти на утримання дитини. Засідання суду проходить з обов'язковою участю представників органів опіки та піклування, а також прокурора.


» » Як відмовитися від дитини?