Які документи потрібні для аліментів?

Фото - Які документи потрібні для аліментів?


Якою б міцною і щасливою була сім'я, ніхто не застрахований від ситуації, коли навіть самі щасливі сім'ї розпадаються і мати залишається одна з дитиною або дітьми. Кожній матері вкрай складно утримувати навіть одну дитину, а якщо він не один - то взагалі нереально. Добре, якщо батько навіть після розлучення продовжує допомагати дітям, але реалії такі, що більшість чоловіків після розлучення відмовляються допомагати або роблять це недостатньо. У такій ситуації матері-одиначці слід покладатися тільки на законодавство, яке передбачає стягнення аліментів з батька дитини або дітей.

Для того щоб отримати аліменти з батька, який відмовляється їх виплачувати добровільно, необхідно подати позовну заяву до суду. Але для цього, необхідно знати, які документи потрібні для аліментів, і як правильно скласти позовну заяву. Від правильності складання заяви залежить тривалість судового розгляду.

Перелік необхідних документів:

  • позовну заяву;
  • свідоцтво про шлюб (копія);
  • свідоцтво народження дитини (копія);
  • свідоцтво про розлучення (копія);
  • паспорт (копія);
  • по можливості копію паспорта батька дитини;
  • довідка про місце знаходження і доходи батька дитини;
  • квитанцію, що підтверджує оплату послуг з обслуговування.

Це основні документи для подачі на аліменти. У деяких випадках може знадобитися деякі відомості про дитину, за якого будуть виплачуватися аліменти. Це може бути інформація про місце навчання, здоров'я, інвалідності, а також інформація про доходи та місце роботи матері. Подавати позовну заяву і прилеглі до нього документи необхідно до районного суду за місцем проживання відповідача, тобто батька.

У випадку, коли у позивача немає точної інформації про доходи відповідача та довідки, яка їх підтверджує необхідно в заяві вказати місце його роботи. Звичайно, бажано щоб документи на аліменти на дитину були надані в повному обсязі, тоді розгляд пройде значно швидше.

Для матері (позивача) важливо розуміти, що навіть найменші помилки, допущені при зборі документів і складанні заяви, можуть затягнути справу. Тому необхідно бути дуже уважною.


» » Які документи потрібні для аліментів?