Як оформити материнський капітал?

Фото - Як оформити материнський капітал?

Ось уже кілька років у Росії реалізується державна програма матеріальної підтримки сімей, які виховують дітей. Сім'ї, в яких з'явився другий (третій або наступний) дитина мають право на одноразове отримання материнського сімейного капіталу (МСК). Про те, як оформити материнський капітал, куди і які документи потрібно віднести, ми і постараємося розповісти.
Де оформити материнський капітал?

Сертифікат на отримання материнського капіталу можна отримати в найближчому, до вашого місцем проживання, підрозділі Пенсійного фонду РФ. Необхідні документи можна принести туди самостійно, передати з довіреними особами або відправити поштою. Заява ви можете заповнити заздалегідь, роздрукувавши на комп'ютері і заповнивши форму, або написати його на прийомі в Пенсійному фонді.

Документи для оформлення

Крім заяви, для того щоб оформити материнський капітал, вам буде потрібно:

 1. Паспорт матері та його копія (першої сторінки, з пропискою, і сторінка з дітьми).
 2. Свідоцтво про народження матері + копія.
 3. Свідоцтва про народження дітей + копії.
 4. Свідоцтво про укладення шлюбу + копія.
 5. СНІЛС матері і дітей. Якщо у дитини ще немає СНІЛС, то його вам видадуть в Пенсійному фонді, перед тим як оформити материнський капітал.
 6. Свідоцтво про розірвання шлюбу + копія (якщо було розлучення).
 7. Довідка за формою Ф-28 з РАГСу (про укладення першого шлюбу, у кого він був).

Бувають випадки, коли оформляти материнський капітал доводиться батькові дітей. Наприклад, якщо матір позбавили батьківських прав, або вона померла. Тоді, замість документів матері приносять, відповідно, документи батька і до вищепереліченого списку також додають:

 • Документи підтверджують позбавлення матері батьківських прав + копія.
 • Свідоцтво про смерть матері або рішення суду, що визнало мати померлої + копія.

Якщо ж сертифікат МСК отримують самі діти, то ще знадобляться свідоцтва про смерть батьків або опікунів.

Крім того, оформляючи сертифікат МСК, слід врахувати що:

 1. При зміні розміру материнського капіталу (у разі індексації суми, або часткового використання коштів) замінювати сертифікат не вимагається.
 2. Заява та документи на оформлення сертифіката можна віднести до ПФ будь-який час після народження дитини (термін подачі не обмежений).
 3. Про дату отримання сертифікату вас повинні повідомити фахівці Пенсійного фонду (дзвінком по телефону або листом), як правило, протягом місяця з моменту подачі заяви.

Тепер ви в курсі того, як оформити материнський капітал. А про те, на що можна його витратити, ви зможете дізнатися, прочитавши статтю на нашому сайті "Як можна використовувати материнський капітал?".


» » Як оформити материнський капітал?