Як отримати материнський капітал?

Фото - Як отримати материнський капітал?

Материнський капітал являє собою особливий вид матеріальної підтримки, який здійснюється державою. Даний вид допомоги прийнято надавати сім'ям, де народилися другий і наступні за ним діти. Одне з правил, які повинні дотримуватися для видачі даної підтримки - сімейство користувалося нею раніше. Всі діти повинні бути громадянами Росії.

Програма почала існувати ще в січні 2007 року. Передбачається, дію програми триватиме до 31 грудня 2016 року. По закінченню зазначеного періоду ФЗ буде переглянутий, є ймовірність, що програму продовжать.

Державна підтримка і всі її пункти регламентуються Федеральним законом, прийнятим у 2006 році. Це ФЗ №256 «Про додаткові заходи державної підтримки сімей, які мають дітей». Закон приводить у виконання Пенсійний фонд РФ.
Розмір материнського капіталу

Початкова сума капіталу, станом на дату прийняття закону, становила 250 000 рублів. Дана сума періодично індексується. Якщо брати в розрахунок 2014 рік, то сьогодні індексована сума дорівнює 429 408 рублів.

Навіть при витрачанні частини капіталу залишок продовжує індексуватися. На момент витрати грошей, що залишилися сума буде іншою, якщо вести порівняння з залишком.

Громадяни, які мають право на отримання материнського капіталу

Давайте розглянемо, кому покладений материнський капітал згідно із законодавством Російської Федерації. Отже, на капітал мають право:

 1. Жінка, що проживає в нашій країні, що має в якості підтвердження громадянство, яка народила або ж всиновила другого і наступних дітей, починаючи з 01.01.2007 року;
 2. Чоловік, громадянин РФ, який взяв на виховання другого і решти дітей. Якщо є на те відповідне рішення суду, то рахується від дати його винесення, але не раніше 01.01.2007 року, коли почав діяти ФЗ.
 3. Усиновитель або рідний батько, тільки тоді, коли мати втратила право на отримання підтримки. Права губляться не лише при смерті, але і в результаті позбавлення батьківських прав.
 4. Неповнолітні діти, учні (тільки на очній формі) до 23 років, якщо такі права були раніше втрачені батьком і матір'ю.

Документи, необхідні для отримання материнського капіталу

 1. Російський паспорт;
 2. Пенсійний поліс (СНІЛС) батька і його дітей;
 3. Свідоцтво про шлюб;
 4. Свідоцтво про народження (усиновлення) дітей.

Для людей, раніше перебували у шлюбі, доведеться пред'явити для перевірки свідоцтво про розірвання попереднього шлюбу, і довідку, яка буде підтвердженням того, що попередній шлюб був укладений. Даний процес більш докладно описаний у статті: Як оформити материнський капітал.

Спосіб отримання материнського капіталу

Для отримання материнського капіталу необхідно виконати наступні дії:

 1. Оформити в РАГСі свідоцтво про народження (усиновлення) дитини;
 2. Прийти до Пенсійного фонду і написати заяву на отримання сертифіката на материнський капітал. При собі слід мати всі необхідні документи.
 3. Подається заявка буде розглянута не більше, ніж через тридцять днів. Коли закінчиться зазначений термін, не пізніше, ніж через 5 днів, ви отримаєте повідомлення, де буде вказана дата видачі сертифіката, якщо всі документи в порядку і дано схвалення на його отримання.
 4. У зазначену дату потрібно з'явитися в ПФ, щоб забрати свій документ.

Законне витрачання материнського капіталу

Розмір капіталу вказується на бланку сертифіката. Її не можна перевести в готівку, тому витратити ці гроші на свій розсуд легальним способом не вдасться. Гроші витрачаються лише в інтересах дитини та її сім'ї, тобто:

 1. Їх можна вкласти в купівлю, будівництво або реконструкцію житлового приміщення. Читайте про це в статті: Материнський капітал. Як купити квартиру.
 2. Внести в банк в якості початкового внеску по кредиту або ж погасити іпотеку. Можна і придбати нове житло, якщо на нього вистачає коштів капіталу або ж з додаванням власних коштів.
 3. Витратити для оплати навчання дітей.
 4. Жінка може відкласти ці гроші на пенсію.

Детальніше про можливості ви дізнаєтеся у статті Як можна використовувати материнський капітал.

Спроби незаконного витрати материнського капіталу

Деякі люди намагаються обналичить материнський капітал і розтратити його незаконно. Зробити це можна лише шахрайським способом. Не рідко при цьому жінки попадаються на виверти шахраїв.

Приміром, з агентством нерухомості полягають фіктивні договори купівлі-продажу, згідно з якими купується житло, оформлене на дитину. Після здійснення угоди агентство повертає гроші власникові сертифіката, забираючи собі певний відсоток. Але найчастіше сума просто не повертається, агентство виявляється фіктивним, а житла, що купується і зовсім не існує.

У підсумку, крім того, що сім'я залишається без коштів, отриманих від держави, вищевказані дії можуть розцінюватися як шахрайство у великому розмірі. За дане діяння Кримінальним законодавством Російської Федерації, відповідно до ст. 159 КК РФ, передбачено грошовий штраф або позбавлення волі строком до двох років.

Тому необхідно пам'ятати, що материнський капітал необхідний для поліпшення добробуту сім'ї, навчання та пристрої подальшого майбутньої дитини. Не слід йти на поводу у шахраїв, адже отримані гроші швидко підуть, а житло і освіту залишаться назавжди.

Недоліки при використанні материнського капіталу

Додатково варто розглянути і мінуси, існуючі під час використання державної підтримки. Так як гроші можна використовувати для взяття кредиту, велика частина жителів Росії використовують саме цей спосіб використання капіталу.

Саме тут і є мінус. При оформленні частки житлового приміщення на дітей, в майбутньому продати житло не вдасться, навіть якщо ви захочете купити житло більшого метражу. Банки не беруть таке житло в заставу, в якому певна частка власності оформлена на неповнолітнього, та й взяти новий кредит не вдасться.

Тепер ви знаєте, що собою являє материнський капітал і як законно його витратити.


» » Як отримати материнський капітал?