Як отримати дитячу допомогу?

Фото - Як отримати дитячу допомогу?

Діти - наше щастя і весь сенс життя, але чимало приємних клопотів виникає з їх появою. Якщо ви чекаєте малюка, то повинні знати, які посібники покладаються при народженні маленького члена суспільства. У статті розберемося, як отримати дитячі посібники і хто має право претендувати на них.
Одноразова виплата

В основному дитячі посібники нараховуються сім'ї відразу після народження дитини. У 2014 році таку допомогу склало 13 741 рублів. Але варто зауважити, що це одноразова виплата, тобто робиться вона один раз. Оформити її потрібно протягом 6 місяців з моменту народження малюка.

Допомога по народженню дитини має право отримати один із законних представників (батько, мати, опікун) за місцем роботи. Якщо представники тимчасово не працюють або вважаються офіційно безробітними, то їм для отримання допомоги необхідно звернутися до Управління соціального захисту населення.

Материнський капітал

З початку 2007 року законом України встановлено, що громадяни РФ, жінки, які народили або усиновили другого або третього дитини і до цього не отримували ніякої додаткової допомоги на дитину, отримують повне право на материнський капітал. Також чоловік, який усиновив другої чи третьої дитини і є єдиним опікуном, має право отримати таку допомогу.

Материнський капітал видається один раз в якості сертифіката. У 2014 році сума його становила 429 408 рублів. Але державою передбачено умови. Материнський капітал можна витратити тільки на:

  • поліпшення житлових умов,
  • освіту для будь-якого з дітей,
  • накопичувальну частину пенсії матері.

Щоб отримати материнський капітал, потрібно принести пакет документів до відділення Пенсійного Фонду РФ за місцем проживання.

Щомісячне допомоги по догляду за дитиною до 1,5 років


Така допомога має виплачуватися кожній родині. Працюючі батьки отримують допомогу в розмірі 40% від середнього заробітку за останні 2 роки, а непрацюючі - у вигляді мінімального заробітку. Допомога виплачується за місцем роботи або ж за місцем проживання у відділенні соціального захисту населення. Виплати будуть робитися з дня початку відпустки по догляду за дитиною і протягом 1,5 років. Максимальний щомісячний платіж - 14625 рублів.

Посібник до 3-х років

Якщо батьки малюка працюють, але їх щомісячний дохід нижче прожиткового мінімуму, то такі сім'ї можуть розраховувати на додаткові виплати на дітей у віці до 3-х років. Оформити дитяче щомісячну допомогу можна в місцевому Пенсійному фонді, зібравши необхідні документи.

Документи

Незалежно від того, які виплати вам покладаються, необхідно підготувати наступні документи:

  • свідоцтво про народження дитини та довідка з РАГСу, яку видають разом зі свідоцтвом;
  • ксерокопію і оригінал паспорта законного представника дитини;
  • також потрібна довідка іншого батька з місця роботи, в якій йдеться про те, що йому не було виплачено одноразову допомогу на дитину (у випадку, якщо обоє батьків працюють);
  • страхове свідоцтво;
  • документ про усиновлення (якщо дитина усиновлена або перебуває під опікою);
  • реквізити банківського рахунку;
  • заяву встановленого зразка.

Отримання допомоги

Якщо ви задумалися над тим, яким чином отримувати дитячі посібники, то тут є кілька способів: або готівкою в банку, з яким ви укладете договір, або перекладом на карту Ощадбанку.

Дізнатися про те, хто може отримувати допомогу, можна зі статті Кому належить дитячу допомогу.

Якщо вам необхідно розібратися, які документи потрібні для оформлення дитячої допомоги, прочитайте статтю Які документи потрібні для дитячих.


» » Як отримати дитячу допомогу?