Як поміняти прізвище дитині?

Фото - Як поміняти прізвище дитині?

Життя - штука не проста, деколи вона нас зіштовхує з такими проблемами, вирішення яких здається нам або дуже складним або навіть неможливим. Але, на щастя, багато ці складнощі це всього лише результат відсутності будь-яких знань, поповнити які в наш час не представляється великою трудністю.

Не секрет, що шлюби часто розпадаються, від чого страждають і дорослі, і діти. Різні образи та інші життєві труднощі змушують батьків задуматися про те, як змінити прізвище дитині і чи можна взагалі це зробити.
Прізвище дитини: вибір, зміна

Сімейний кодекс України визначає прізвище дитини відповідно до прізвища його батьків. У разі якщо батьківство встановлено, то дитині присвоюється прізвище батьків, або батька чи матері на їх розсуд, коли вони носять різні прізвища. Якщо батьківство не встановлено, то дитині у свідоцтві про народження записують прізвище матері.

Часто після розлучення мати дитини хоче поміняти його прізвище на свою. Це можливо, але є кілька обмежень.

Зміна прізвища може бути проведена за згодою самої дитини, у разі якщо йому вже є 10 років.

До досягнення 14-річного віку необхідна згода батька.


І тільки в 18 років дитина може вже самостійно поміняти собі прізвище на ту, яку йому хочеться.

Однак багатьох цікавить, чи можна змінити прізвище дитині без згоди батька. Отримання згоди батька можна і уникнути, у випадку, якщо його визнали недієздатним, або ж він постійно ухилявся від своїх батьківських обов'язків і позбавлений прав на дитину, або ж невідомо де знаходиться.

Зміна прізвища дитини: кроки

Щоб змінити прізвище вашому синові чи доньці, вам доведеться звернутися із заявою в органи опіки за адресою вашого проживання. У цій заяві ви повинні вказати причини і мотиви вашого бажання змінити дані у свідоцтві про народження вашого малюка. Краще, якщо це заява ви напишете спільно з батьком дитини, такі справи вирішуються досить просто. Заява розглядатимуть протягом місяця.

Після того, як ви отримаєте дозвіл органів опіки, ви прямуєте в ЗАГС, сплативши попередньо держмито і зібравши необхідні документи. Там ви знову оформляєте заяву, яка також має бути розглянута протягом одного місяця. У разі якщо ЗАГС винесе позитивне рішення, то ваша дитина отримає нове свідоцтво про народження з бажаною вам і йому прізвищем. Якщо в зміні прізвища вам відмовлять, то ви можете звернутися до суду для оскарження цього рішення.

Таким чином, зробивши все правильно, можна поміняти дитині прізвище. Можна, але не забудьте, що заміна прізвища в одному з документів тягне за собою заміну її в інших паперах. Звичайно це питання не одного місяця, ви витратите чимало нервів і сил, доводячи, що зміна даних настільки важливо для вашої дитини. Але вже якщо ви вирішили, що вам це так необхідно, то, напевно, гра варта свічок, а ваша дитина буде вам вдячний, а, головне, щасливий, адже все, що ми робимо для наших дітей, має приносити їм тільки радість і щастя .


» » Як поміняти прізвище дитині?