Що читати хлопчикові?

Фото - Що читати хлопчикові?

Кожна книга призначена для певного віку дитини. Але багато батьків, чому то забувають про це. Їм здається, що якщо малюк читає більш дорослі книги, то це говорить про його кращому розвитку, ніж у однолітків (так деякі читають трирічним крихтах «Хоббіта»). Насправді малюк не готовий ще зрозуміти весь зміст, закладений в книзі, і навчиться сприймати літературні твори поверхово.
Книги для хлопчиків 10 років

9-13 років для дитини - це чудова пора, коли він вже освоїв читання на достатньому рівні, щоб не сприймати це за борошно і готовий віддасться смисловий частини твору. Головне завдання батьків полягає в тому, щоб запропонувати хлопчикові такі книги, які спонукали б його до подальшого читання, а не відбили охоту читати взагалі.

Як дізнатися, для якого віку призначена книга? Орієнтуйтеся на вік головних героїв. Якщо головні персонажі книги знаходяться у віці 9-13 років, то ця книга підійде Вашій дитині. Книги повинні бути захоплюючими, нести в собі певну мораль життя, щоб дитина вчилася добру, справедливості і чесності. Події повинні розвиватися динамічно, описи не повинні займати багато місця.

Дитяча книга для хлопчиків

Дитяча книга для хлопчиків може містити в собі казки. Дітям подобається захоплюючий світ, у якому живуть богатирі, лицарі, говорять тварини, і добро завжди перемагає зло. Починати можна з таких книг, як:

  • «Летючий корабель» або «Сівка-бурка».
  • Можна звернутися до творів іноземних письменників («Алладін і чарівна лампа», «Чарівник країни ОЗ» і т.д.).
  • Напевно цікавою книгою для хлопчиків стане історія дядька Федора, кота Матроскіна і пса Шарика («Дядя Федір, пес і кіт»). Пригоди їх тривають в інших книгах.

Так що, дитина зможе довго не розлучатися з улюбленими героями («Нові порядки в Простоквашино», «Дядя Федір йде в школу, або Ненсі з Інтернету в Простоквашино» і т.д.). Якщо батьки не знають, що читати хлопчикові, то можна зупинитися на пригоди Незнайка («Пригоди Незнайка та його друзів»). У цієї книги теж є продовження «Острів Незнайка», «Незнайко в Лего-парку», «Незнайко і зачароване замок» і т.д.

Книги пригод для хлопчиків

Гарною книгою для хлопчика 10 років стануть «Деніскині розповіді». Заодно і батьки зможуть поглянути на світ очима дитини. Дуже корисні твори Владислава Крапівіна («Хлопчик зі шпагою» та інші). Чарівні пригоди для хлопчиків відкриються на сторінках книг про Гаррі Поттера («Гаррі Поттер і філософський камінь», «Гаррі Поттер і таємна кімната» та інші).

Найголовніше, намагайтеся долучати дитину до книг поступово. Періодично пропонуйте потрібну книгу, якщо вважаєте її придатною, але не наполягайте, якщо хлопчик відкине її. Можливо, він повернеться до її прочитання через рік або два. Набагато гірше, якщо Вашим тиском Ви відіб'єте у нього полювання читати взагалі.


» » Що читати хлопчикові?