Що читати дівчинці?

Фото - Що читати дівчинці?

Кожному з батьків хочеться бачити свою дитину освіченою, начитаною, з гнучким складом розуму. Прищепити такі якості допоможе звичайна книга. І бажано освоювати процес читання ще в дитячому віці, коли дитина відкритий всьому новому. Доросла людина є для дитини провідником у цей світ, який вчить, показує, направляє. І що почитати дівчинці на перших порах також вибирає він.

У молодшому дошкільному віці переважає ігрова діяльність і читання книги може займати досить нетривалий час. Але важливо вже зараз знайомити дитину з поняттям книги, з її змістом, картинками. Навіть нехай це буде всього декілька хвилин в день, але поступово дитина звикне до читання і буде з інтересом чекати нового твору.

Починати краще всього з казки для дівчаток, читати потрібно тоді, коли дитина розслаблений, в хорошому настрої і проявляє інтерес до обкладинки книжки, картинкам, намальованим в ній. Тільки на позитивному настрої можна сформувати інтерес до читання. Якщо дівчинка не в настрої, відмовляється читати саме зараз, то варто відкласти книгу до тієї пори, поки вона сама не проявить ініціативу в цьому напрямку.
Що читати дівчинці молодшого віку

Віддавати перевагу слід казкам російських авторів, оскільки їхні твори найбільш близькі до російського менталітету. Особливу увагу варто звернути на наступні книги:

  • С. Маршак «Котячий будинок».
  • К. Чуковський «Вірші для дітей».
  • А. Барто «Вірші для малюків».
  • Волков «Чарівник Смарагдового міста».
  • А.Н. Толстой «Пригоди Буратіно».
  • В. Сутеев «Книга казок».

Із зарубіжних авторів найбільшою популярністю користуються казки Андерсена, братів Грімм, Ш. Перо.

Важливо не просто прочитувати з дитиною книгу, але по ходу читання пояснювати дитині ту чи іншу поведінку героїв, щоб він розумів зміст прочитаного.


Останнім часом на полицях книгарень стала з'являтися дитяча книга для дівчаток, читати яку можна і без батьків, самостійно. Дівчатам-підліткам найбільш цікаві для прочитання будуть книги таких авторів як:

  • Джоан Роулінг «Гаррі Поттер».
  • В. Драгунський «Деніскині розповіді».
  • А. Екзюпері «Маленький принц».

Багатьох може зацікавити жанр фентезі, представлений такими авторами як Лук'яненко та Промови.

Коли дівчинка досягає підліткового віку, то мами і тата вже не сприймаються як головні авторитетів. Підросла дитина може сам вибрати для себе книги. Романи для дівчаток читати буває дуже корисно і повчально, проте делікатно пропонувати підходящу за віком книгу- завдання мудрого батька і в цей період.

Найбільш привабливими для прочитання в підлітковому віці виступають книги-романи, де головною героїнею виступає дівчина чи жінка, оповита завісою любовних почуттів. Популярні такі серії книг як «романи для дівчаток» від сестер Воробей, «Школа в ласкавою долині» Паскаля, казки про Муммі-Троля від Янссона.

Необхідно акуратно підводити дівчинку до прочитання книги, щоб інтерес у неї виникав спонтанно і усвідомлено. Тоді ефект від її прочитання буде більш продуктивний.


» » Що читати дівчинці?