Що читати дітям 4 років?

Фото - Що читати дітям 4 років?

Читання вголос - невід'ємна частина раннього розвитку дитини. До чотирьох років у дитини формуються не тільки навички поводження з предметами, а й розвивається моторика, мова і образне мислення. Більш докладно про це ми вже писали в статті Що вміє дитина в 4 роки. Що стосується розвиваючого читання, то давайте з'ясуємо, що читати дітям 4 років, що говорять з цього приводу педагоги і психологи.

Які книжки вибрати?

Вибирайте для малюків книжки з картинками. Навіть при читанні вголос дитина повинна візуалізувати почуте. Тому дуже важливо, щоб книги були барвисто і багато ілюстровані. Картинок більше, ніж тексту - це головна умова вибору книг для дітей до 4-х років.

Ще одна важлива умова - книжки повинні бути зручними для дитини, щоб при бажанні він сам міг їх «читати», без праці перевертаючи сторінки. Зовсім маленьким дітям вибирайте спеціальні видання, в яких сторінки не паперові, а товсті картонні.

Дуже люблять діти книжки-малятка кишенькового формату, а також інтерактивні видання, в яких ілюстрації «живі» - анімовані за допомогою рухомої аплікації.

Які твори читати?

Якщо ви ставите питанням, що почитати дітям 4 років, то сміливо зупиняйте свій вибір на російських народних казках. «Курочка Ряба», «Теремок», «Колобок» та інші короткі казки - самі відповідні твори для дітей цього віку.

Вірші та казки Корнія Чуковського також будуть цікаві і зрозумілі малюкам цього віку. Мало того, що в них цікаві сюжети, ці твори ще й мають неповторною ритмікою.

Вірші Агнії Барто та інших радянських дитячих письменників - це вже хрестоматійні твори, альтернативи яким досі не придумали. І, звичайно, потішки, загадки, примовки (народні та авторські) - ще одна складова дитячого читання.


» » Що читати дітям 4 років?