Як стати дистриб'ютором?

Фото - Як стати дистриб'ютором?

Іноземне слово «дистрибуція» абсолютно не здається таким вже чужорідним для тих, хто володіє англійською мовою. Це слово дало початок поняттю, що означає роздачу і розподіл між багатьма. Тоді хто ж такий дистриб'ютор, які його обов'язки і функції?

Отже, дистриб'ютором може бути і фірма, і будь-який підприємець. Виконувати дистриб'юторські функції виконавець починає тоді, коли закуповує товар у будь-якого великого, часто відомого виробника з метою перепродажу на будь-якому регіональному ринку самостійно або за допомогою агентів або посередників інших фірм.

Дистриб'ютор від продажів гарантовано отримує відсоток, при бажанні може придбати за невисокою ціною продукцію компанії, що називається, "для себе", і має право будувати вже власні торгові піраміди, закликаючи на роботу знайомих. Тепер варто розібратися, як стати офіційним дистриб'ютором.
Схема отримання статусу дистриб'ютора

Крок 1. Спочатку необхідно вибрати компанію-виробника. Потім готуємо комерційну пропозицію про співпрацю, де докладно викладаємо наступну інформацію:

  • дані (докладні) про вашу компанію: вкажіть сферу діяльності, зону охоплення, мобільність, розкажіть про клієнтів, оборотах компанії;
  • надайте огляд ринку продукції (саме того, на якому бажаєте працювати), надайте орієнтовну інформацію про обсяги збуту даного товару на цьому ринку;
  • якщо на ділі прагнете стати дистриб'ютором в регіоні, зацікавте майбутніх партнерів своєї обізнаністю в цьому питанні, задавайте більше питань про наявність товару, логістиці, цікавтеся умовами поставок, зразками, запитуйте про рекламу, навіть про конкурентів.

Крок 2. Необхідно приступити безпосередньо до організації контакту (первинного). Способів реалізації подібного кроку багато, але найбільш цікавою, інформативною для обох сторін і зручною може стати, наприклад, зустріч на будь спеціалізованій виставці. Після налагодження контакту саме час почати компетентну переписку, її мета - ділові переговори, які зазвичай закінчуються укладенням дистриб'юторського договору (угоди).

Новоявленому дистриб'ютору обов'язково видається сертифікат, в якому вказується, яким саме дистриб'ютором є тепер фірма-посередник (генеральним, ексклюзивним). Детально розібравшись у вищевикладеної інструкції, як стати дистриб'ютором, цілком реально наблизитися до своєї мети.

Схеми дистрибуції


Тепер варто приділити увагу тому, якими бувають схеми в дистрибуції:

  • покупка у виробника продукції, що передбачає спеціальну знижку для дистриб'ютора і забезпечення головним офісом рекламних матеріалів (безкоштовних);
  • установа підприємства, заснованого на пайову участь, або дочірнього підприємства - те й інше сьогодні дуже популярно.

Варто відзначити таку деталь: теоретичні, як і практичні поради про те, як отримати статус дистриб'ютора, дійсно важливі, але виробнику більш важлива ваша можливість продавати істотні обсяги своєї продукції. Якщо виробник розуміє, що з цим завданням ви не впораєтеся, він не дасть вам даний статус. Тому для початку все ж краще продавати товари не одного, а декількох виробників, оцінити власні сили, а вже потім при бажанні визначатися з якимось конкретним продуктом.

Однак багато відомих компаній, наприклад, з продажу косметики, із задоволенням приймають до своїх лав нових дистриб'юторів. Це відмінний спосіб самореалізації для цілеспрямованих жінок, які вирішили для себе, що ось так, хочу стати дистриб'ютором. Тут, як правило, не потрібні початкові внески і які-небудь одноразові виплати (для підписання договору та формування пакету документів).

Зрозуміло, що доведеться зробити закупівлю партії товару (інакше що пропонувати покупцям?), І певних витрат не уникнути. Але можна закупити тільки той обсяг продукції, який жінка гарантовано продасть. Виходить, у такому виді бізнесу великих початкових вкладень не потрібно.

Плюси дистрибуції

Професія «дистриб'ютор» для жінки приваблива ще й з тих міркувань, що вона залишає їй чимало вільного часу. Працювати можна вранці, займатися господарством вдень, а вечір присвячувати сім'ї і собі, коханій. Вихідний при цьому можна влаштувати тоді, коли це зручно, у відпустку можна їздити в будь-який час року. Доходи жінки тут прямо залежать від кількості витраченого на роботу часу. Але ж можна рекламувати товари і перепродувати їх через Інтернет, а не тільки ходити з сумкою до родичів або подружкам. Вільного часу тоді стане ще більше.

Ставте цілі, ідіть до них, і ви неодмінно досягнете успіху!


» » Як стати дистриб'ютором?