Які є види бізнесу?

Фото - Які є види бізнесу?

Багато людей прагнуть обзавестися власним бізнесом. Однак не знають, чим саме варто зайнятися, які є види бізнесу. Дуже важливо, перш ніж почати займатися підприємницькою діяльністю, зрозуміти, в якій сфері Ви готові і зможете працювати, адже наявність початкового капіталу не гарантує успіх.
Основні види бізнесу

За характером підприємницької діяльності бізнес ділиться на види. Ось одні з найпоширеніших видів бізнесу:

  • Виробничий. Це вид бізнесу, спрямований на створення кінцевого продукту або послуги. Наприклад, виробництво продуктів харчування, одягу, автомобілів, та інших благ суспільства.
  • Торгово-комерційний. Це бізнес, спрямований на реалізацію товарів і послуг, як кінцевому споживачеві, так і посередникам. Даний вид бізнесу досить легко організувати, порівняно з виробничим він простіше. До нього ставляться як різні торговельні мережі дистриб'юторів, так і торгові біржі.
  • Фінансовий. Даний вид діяльності спрямований на створення і перебільшення фінансових активів. Наочними прикладами фінансових організацій є банки.
  • Консалтинговий або консультаційний. Даний вид бізнесу спрямований на надання консультаційних послуг приватним клієнтам і цілим організаціям. Найчастіше багатьом організаціям не по кишені мати юридичну, фінансову службу, та й не має сенсу, але виникає необхідність скористатися їх послугами, і тут на допомогу приходять консалтингові організації. Прикладом є: аудиторські фірми, юридичні організації та інші.

Це далеко не всі види бізнесу, крім того, необхідно розуміти, що в реальності всі ці види бізнесу тісно взаємопов'язані і переплітаються між собою. Так, наприклад, виробниче підприємство, також є і комерційною організацією, так як воно реалізує вироблені їм товари.

Форми бізнесу


Існують наступні організаційно-правові форми бізнесу:

  • Індивідуальна форма, або індивідуальний підприємець. Досить проста в організації та реєстрації форма бізнесу, однак більше підходить для бізнесу з малими фінансовими оборотами і низькими ризиками.
  • Колективна. Поряд з усім відомими формами акціонерних товариств (відкритих, закритих), товариств з обмеженою або додатковою відповідальністю, існують також: кооперативи, товариства, партнерства. Кожна з колективних форм підприємництва має свої плюси і мінуси, і в зв'язку з ними більше підходить одним видам бізнесу і менше іншим. Найбільш поширена форма, це Товариство з обмеженою відповідальністю.
  • Державна. При такій формі бізнесу, основні засоби підприємства є державною власністю.

Перш ніж вибрати організаційно-правову форму для свого бізнесу, необхідно ретельно вивчити питання, і зважити всі плюси і мінуси різних форм бізнесу.

Тепер Ви знаєте види і форми бізнесу, і перш ніж почати займатися власною справою, відверто дайте собі відповідь на питання: чи готові віддаватися справі цілком і повністю? Інакше й немає сенсу братися за це.


» » Які є види бізнесу?