Як відкрити турагентство?

Фото - Як відкрити турагентство?

Відкрити турагентство з нуля досить складно, найменше, що у вас має бути - це професійні знання і початковий капітал. Якщо ви попрацювали в даній сфері, дізналися про особливості індустрії відпочинку, можете приступати до продумування власного бізнесу.
Як відкрити турагентство: етапи підготовки

Приміщення

Першим ділом займіться пошуком відповідного місця для розміщення офісу. Цей етап краще пройти ще до розробки бізнес-плану, щоб згодом відразу розрахувати необхідні витрати на оренду. Оптимальна вартість ренти в Москві для початківця агентства становить суму до 65 тисяч рублів на місяць, у регіонах відповідно нижче.

Розміри приміщення повинні дозволяти зручно розташовуватися клієнтам і з комфортом працювати персоналу. Якщо ви плануєте працювати з клієнтами в індивідуальному порядку, ваш офіс може перебувати в багатоповерховому бізнес-центрі, а при націленості на масового клієнта краще вибрати кімнату з окремим виходом на жваву вулицю. В останньому випадку важливо вибирати місця з великою прохідністю.

Бізнес-план

При складанні витрат намагайтеся врахувати всі витрати. В ефективному бізнес-плані рідко зустрічається менше 100 пунктів. Після всіх обчислень помножте підсумкову суму на 1,5. Така поправка допоможе врахувати непередбачені витрати, які обов'язково з'являться.

Продумуючи терміни, пам'ятайте, що зазвичай досягнення результатів вимагає більше часу, ніж це здається спочатку, а коли мова йде про прибуток, це ще більш справедливо. Краще відразу зробити розрахунок витрат на 3 календарні місяці.

Інфраструктура та персонал

На момент відкриття у вас має бути мінімум 2 стаціонарних телефону (а в ідеалі міні-АТС) і окрема інтернет-лінія. Так ви забезпечите своїм потенційним клієнтам можливість зв'язатися з вами.

Елементи інтер'єру в офісі повинні гармонійно поєднуватися між собою. Кількість робочих місць визначайте оптимально, з урахуванням розмірів кімнати, врахуйте також місця для розміщення очікують.


При наборі персоналу у вас є 3 варіанти:

  1. Взяти на роботу новачків, що не претендують на оклад більше 10-12 тисяч рублів (не рахуючи відсотків від продажів), і навчити їх поступово всім премудростям професії.
  2. Запросити близьких і знайомих, які будуть готові отримувати оплату пропорційну розвитку агентства.
  3. Залучити високих професіоналів, але в цьому випадку витрати на заробітну плату істотно зростуть.

Бухгалтера в штат на початковому етапі наймати необов'язково, цілком достатньо буде приходить фахівця.

Концепція бізнесу та метод залучення клієнтів

Будьте готові заздалегідь врахувати витрати на рекламу, зміст сайту і, можливо, програміста, який буде підтримувати ресурс в гідному вигляді.

Не здійснюйте помилку багатьох новачків, які думали, що можуть при звільненні зі старого місця роботи «забрати з собою» деяких клієнтів. Люди зазвичай довіряють агентству цілком, а не окремим співробітникам.

Відразу продумайте, ніж ваша фірма буде залучати клієнтів, які особливі умови ви можете їм надати.

Оформлення

Після того як ви виконали і обдумали попередні моменти, можете приступати до оформлення свого бізнесу в офіційних органах. Список документів залежить від обраної форми діяльності. Додатково про це можете ознайомитися з нашою статтею Як відкрити турфірму. Для реєстрації вам потрібно буде звернутися у відповідні інстанції.

Можливо, вас також зацікавить інформація про страхових і рекламних агентствах, яка міститься в статті Як відкрити агентство.


» » Як відкрити турагентство?