Як забути минуле?

Фото - Як забути минуле?

У житті буває все - і погане, і хороше. Але як зробити так, щоб шлейф поганих спогадів не ламав все наше майбутнє? Наприклад, молода людина поховав кохану дівчину, що потрапила в аварію на дорозі, прямо перед весіллям. І потім багато років він не може влаштувати своє особисте життя, весь час відкидає жіночу увагу, побоюючись повторення страшної ситуації. Реальна ситуація? Звичайно, подібне відбувається досить часто. Тому треба знати кілька прийомів, як забути минуле, як залишити його далеко у своїй пам'яті, і почати жити повноцінно далі.
Стіна життя

Для того, щоб позбутися від неприємних спогадів та впливу їх на майбутнє життя, треба попрацювати. Якщо є палке бажання позбутися від них, то це вже половина вашого успіху. Треба розуміти, що минуле не можна забути, неможливо стерти його взагалі з пам'яті, але звести до мінімуму несприятливий вплив на вашу поведінку і долю можна.

Прийом, який називається "Стіна життя» допоможе вам це зробити. Сядьте зручно, попередньо переконавшись, що вам ніхто не заважатиме. Уявіть собі велику рівну стіну, яка символізуватиме ваше життя. Окрасьте її подумки в світлі приємні тони. Потім починайте «приклеювати »до неї фотографії подій свого життя.

Починайте з самого раннього дитинства. Запам'ятався день народження, перша шкільна лінійка, п'ятірки на уроках, випускний бал, перше побачення ... Потім поступово підходите до неприємного події. Фотографію з ним зробіть не кольоровий, як попередні, а чорно-білою, такого ж розміру, як всі інші. Потім зменшите її до мінімуму, до розміру, коли ще можна розібрати риси. Залиште її такою - маленький і бляклої. Далі продовжуйте розміщувати на стіні фотографії яскраві, кольорові, великі, із зображенням ваших майбутніх подій.

Фантазуйте, згадайте, що б вам хотілося, щоб сталося в житті. Після того, як ця робота буде закінчена, подивіться на всю стіну і зрозумійте, що всі події вашого життя гідні пам'яті. Але ця маленька чорно-біла фотографія живе сама по собі, вона ніяк не може вплинути на всі яскраві кольорові події. Хочу забути минуле - треба сказати чітко і голосно. Так, все це було, але все закінчилося давно, пройшло, далі хороша повноцінне життя. Таке вправу треба проробляти не один раз. Ви самі зрозумієте, коли вже буде достатньо виконувати цю практику. Ваше життя обов'язково зміниться, побачите.

Змініть фінал події


Наступний прийом використовується, коли потрібно забути минуле не фатального характеру, а емоційного, без невідворотних наслідків. Наприклад, вас кинув кохана людина, ви не отримали роботу, посварилися з родичем і тепер не розмовляєте. Сядьте так само в тиші і самоті, розслабтеся і починайте прокручувати неприємну ситуацію в своїй уяві. Постарайтеся згадати всі деталі події.

Дійдіть у спогадах до самого критичного моменту. А потім програйте цю ситуацію з іншим, з позитивним, кінцем. Тобто перепишіть історію на інший лад. Влаштуйте в ній хепі-енд, і спогади стануть стертими, в них навіть з'явиться інший зміст.

Посмійтеся над вашим фільмом

Ще один прийом для роботи з такими ж подіями називається «Німе кіно». Для нього треба представити неприємну історію кілька разів. Спочатку уявіть її в реальному часі, зі звуком. Потім замініть звуки мови фонової швидкої музикою, як у німому кіно, з легким настроєм, яка не впливає на осмислення подій. Потім перегляньте це кіно ще раз, тільки у прискореному варіанті.

Уявіть себе в кінозалі, ви сидите на останньому ряду і дивіться на екран з вашою історією. У залі ще є люди, які із задоволенням дивляться комедію! Вони сміються над подіями, спочатку злегка, а потім сміх перетворюється в регіт. Посмійтеся разом з ними над цим фільмом. Після такого вправи ви будете з легким серцем згадувати неприємність, яка раніше у вас викликала стрес.


» » Як забути минуле?