Що таке плач?

Фото - Що таке плач?

Деякі з нас плачуть часто і з приводу, а деякі вважають за краще стримувати сльози. Робимо ми це з різних причин: безвихідь, горе, страх, образа і навіть радість. Найчастіше схильні плакати жінки і діти. У маленьких це іноді - головний спосіб спілкування з дорослими (так, ще не вміючи говорити, вони показують батькам, чого хочуть).

Помічено, що сильні духом люди плачуть рідко, слабкі, жаліючи себе - постійно. Так що ж таке плач з наукової та літературної точок зору?
Визначення у словниках

В першу чергу, це певного роду психосоматичне емоційна дія (від дієслова «плакати»), а також звуки, що виникають в результаті цього процесу. За Ожеговим - голосові звуки, нечленороздільні, що виражають негативні емоції, сильну схвильованість, іноді - радість. Синоніми до слова плач - рев, завивання, ридання. За Ушакову - голосові звуки, які супроводжують пролиття сліз. Наприклад: «З плачем вибігла з кімнати», «голосний плач дітей».

Інші значення

  1. Обрядова пісня на поминках, похоронах, весіллях. І в старовину, і навіть у наш час плач супроводжує ці події в деяких російських селах. Так наприклад, раніше наречена повинна була поплакати перед весіллям, звідси і плач. У літературі яскраві приклади - «Плач Ярославни» («Слово о полку Ігоревім»), народні плачі.
  2. Виділення крапельок соку з деревини при порізі. Наприклад, «березовий плач».
  3. А з точки зору біології, плач - це одна з фізіологічних реакцій людини при різних емоційних потрясіннях (як правило, негативних), що супроводжується виділенням сліз з відповідних залоз.

Докладніше про те, як пустити сльозу, коли це необхідно, читайте в статті Як заплакати.

А про те, як навчитися стримувати сльози, дізнайтеся в нашій статті Що робити, коли хочеться плакати.


» » Що таке плач?